Melania Trump będzie namawiać Amerykanów do mycia rąk

Pierwsza dama, Melania Trump oraz prezydent Donald Trump fot. PAP/EPA/SHAWN THEW
Pierwsza dama, Melania Trump oraz prezydent Donald Trump fot. PAP/EPA/SHAWN THEW
REKLAMA

Melania Trump, w telewizyjnym spocie, będzie namawiała Amerykanów do mycia rąk. Wszystko to w ramach walki z narastającą epidemią koronawirusa.

Pierwsza Dama pojawi się w nowej kampanii społecznej, która ma być emitowana w głównych amerykańskich sieciach telewizyjnych, poinformował w środę Biały Dom. Melania Trump będzie namawiać Amerykanów do mycia rąk oraz zachowywania odpowiedniego dystansu w trakcie spotkań.

ABC, CBS, NBC i inne sieci wyemitują również ogłoszenia z udziałem urzędników administracji Trumpa. Mają też informować o najważniejszych sposobach, które pomogą chronić siebie i osoby najbardziej zagrożone zakażeniem.

REKLAMA

Jest to część wysiłków podejmowanych przez USA w ramach walki z narastającą epidemią koronawirusa.

Dla Melanii Trump nie będzie to pierwszy raz, gdy wystąpi przeciw koronawirusowi. Żona prezydenta od dłuższego czasu radzi, uczy i ostrzega przed pandemią w mediach społecznościowych. Namawia Amerykanów do oddawania krwi, pomocy osobom z sąsiedztwa znajdującym się w potrzebie oraz przekazywania datków na rzecz organizacji charytatywnych. Apeluje także o niewykupywanie produktów spożywczych na zapas.

REKLAMA