Nadchodzi fala bankructw. Koronawirus pochłonie 12 BILIONÓW dolarów. Wstrząsająca analiza znanego finansisty

koronawirusem/Wyleczeni z koronawirusa. Ilustracja: Pixabay
Koronawirus/obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay

Epidemia koronawirusa może kosztować firmy nawet 12 bilionów dolarów. Jeden z najbogatszych analityków na świecie przedstawił swoje obliczenia.

Ray Dalio, finansista i jeden z najbogatszych ludzi na świecie (79 miejsce wg. Bloomberga), przedstawił swoje obliczenia dot. kosztów epidemii koronawirusa. Kwoty jakie w niej padają są szokujące.

Dalio ocenił, że koronawirus może kosztować amerykańskie firmy 4 biliony dolarów. Natomiast cały świat za epidemię zapłaci nawet 12 bilionów dolarów.

Założyciel Bridgewater Associates twierdzi, że koronawirus jest zagrożeniem, z którym gospodarki nie mierzyły się od wielu lat. – To, co się teraz dzieje, nie zdarzyło się wcześniej za naszego życia – powiedział w CNBC.

– Będą ludzie, którzy bardzo dużo stracą. Potrzeba, aby rząd wydał mnóstwo pieniędzy, olbrzymie pieniądze – dodał, miliarder.

Zdaniem Dalio, pakiet stymulacyjny dla amerykańskiej gospodarki powinien wynosić co najmniej 1,5-2,0 bilionów dolarów. Dla porównania propozycja prezydenta Donalda Trumpa wynosi ok. biliona dolarów.

– Wielu ludzi zbankrutuje – dodał Dalio. On sam stał się ofiarą ekonomicznego kataklizmu wywołanego przez epidemię koronawirusa.

Dwa miesiące temu fundusz miliardera uznał, że warto inwestować w złoto i akcje. Tymczasem koronawirus doprowadził do tego, że S&P500 spadł o ok. 17 proc., a złoto wyceniane w dolarach – o ok. 1,5 proc.

– Straciliśmy gdzieś w pobliżu 10-20 proc. (…) Minęło nam to i teraz tego żałujemy. To co się zdarzyło nie pochodziło ze zwykłego miejsca, ale raczej z niezwykłego jak na powody załamania – dodał.

Źródło: strefainwestorow.pl / Puls Biznesu

4 KOMENTARZE

 1. Błagam, niech ci cali „eksperci” zamkną te gę.by, bo tylko napędzają panikę i paranoję. Z grypą AH1N1 i Ebolą też takie wizje snuli i jakoś gospodarka nie upadła!

 2. Chiny. Włochy, USA… są ogromnie zadłużone i gospodarka stoi -> banki będą bankrutami, krach, bankructwa firm, hiperinflacja, bezrobocie, na dokładkę załamanie służb medycznych i śmierć starych i schorowanych…
  To jest zaplanowany globalny reset.
  Na waszych oczach dokonuje się przekręt stulecia. Zawsze o tej porze ludzie chorują i umierają na „grype” i wśród tych zachorowań „grypowych” od lat 5-15% to były WIRUSY KORONA (!!) – Dr. Wolfgang Wodarg. Dotychczas tego nie rozdzielali, nie mieli testów, nie było histerii.
  Pewne siły nakręcają panikę. W ciągu kilku dni ogłosili kryzys światowy i jest wymówka, aby zadłużyć was na setki miliardów, przepuścić je, zamknąć was i zaszczepić truciznami.
  Tak, korona wirus jest gorszy od wirusa zwykłej grypy i będą zgony, należy być przygotowanym, ale bez paniki, bo inaczej więcej UMRZE ZE STRACHU, BRAKU PRACY i GŁODU… Bank Goldman Sachs dla swoich klientów przedstawił statystyki i prognozy min – z zainfekowanych 80% z symptomami przeziębienia, 15% z symptomami grypy, 5% krytyczny z czego 2% śmiertelne – starsi, schorowani. We Włoszech średni wiek zgonów > 70 lat. .

 3. Jeżeli jego fundusz dwa miesiące temu sugerował inwestycje w amerykańskie akcje, gdzie ich wyceny były wtedy na nienaturalnie wysokich poziomach, to zarządzający tym funduszem powinni teraz pracować jako konserwatorzy powierzchni płaskich w biurowcu, w którym zgarniali te milionowe premie za zarządzanie.

Comments are closed.