PILNE! Polski pacjent zero opuścił szpital. Jest zdrowy i nie wymaga kwarantanny [VIDEO]

Mieczysław Opałka, polski pacjent zero.
Mieczysław Opałka, polski pacjent zero. (Fot. TVP Info/screen)
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl

Pierwszy w Polsce pacjent, u którego zdiagnozowano koronawirusa, opuścił w piątek Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze (woj. lubuskie). 66-letni Mieczysław Opałka przybywał w placówce od początku marca.

Chciałbym mieć teraz troszeczkę spokoju. Dziękuję całemu personelowi (…) Jestem całkowicie zdrowym człowiekiem – powiedział w piątek dziennikarzom Mieczysław Opałka, pierwszy w Polsce pacjent zakażony koronawirusem. Dodał, że pobrane od niego próbki posłużą lekarzom do dalszego badania koronawirusa.

Dziękuję Opatrzności Bożej za dar życia. Dziękuję całemu personelowi. Najgorsza była niepewność. Jestem szczęśliwy, że wychodzę na nogach – mówił Opałka.

Według lekarzy oddziału zakaźnego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 66-latek został wyleczony z koronawirusa. W celu upewnienia się co do stanu zdrowia pacjentowi przed wyjściem wykonano dodatkowo cztery badania.

Jest zdrowy – podkreślił Robert Kowalik z biura zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Dodał, że były już pacjent szpitala nie wymaga kwarantanny.

Pacjent „zero” to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. O jego zdiagnozowaniu 4 marca poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

66-letni mieszkaniec miejscowości Cybinka (woj. lubuskie) przyjechał do Polski z Niemiec, z Westfalii, gdzie brał udział w imprezie karnawałowej. Mężczyzna wrócił do kraju autobusem, dlatego służby sanitarne musiały zlokalizować wszystkich pasażerów, którzy z nim jechali.

Źródło: PAP || NCzas.com

Comments are closed.