PILNE! Premier Mateusz Morawiecki: „Lekcji w szkołach nie będzie aż do Wielkiejnocy. Kara za złamanie kwarantanny 30 tys. złotych”

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com/koronawirusem/koronawirusa
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

Mateusz Morawiecki ogłosił podczas konferencji w Kancelarii Rady Ministrów, że lekcje w szkołach zostaną odwołane aż do świąt Wielkiejnocy. W Polsce wprowadzono stan epidemiczny. Karę za złamanie kwarantanny podniesiono do 30 tys złotych.

– Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Kancelarii Rady Ministrów.

Premier poinformował też, że „kary za złamanie kwarantanny zostaną podniesione do 30 tys. zł”.

– Wprowadzamy podwyższone kary – z 5 tysięcy złotych na 30 tysięcy złotych, ale także mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek rzeczywiście przebywa w domu – powiedział premier.

– Tęsknota za normalnością nie może oznaczać tego, że będziemy luzowali sobie nasze reguły. Najbliższe dwa-trzy tygodnie, do świąt muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny – dodał.

Morawiecki: Wprowadzamy dzisiaj stan epidemii

– Żeby zapobiegać kolejnym rozprzestrzenianiom się, ograniczać to, wdrażać odpowiednie zasady, także w obszarze kwarantanny, wprowadzamy dzisiaj stan epidemii – oświadczył premier.

Jak dodał, daje on nowe prerogatywy, ale też „nakłada na nas nowe obowiązki”.

Źródło: PAP, 300polityka

Comments are closed.