Rozpoczęło się wypalanie traw. Jest pierwsza ofiara [VIDEO]

Straż pożarna - zdj. ilustracyjne / Fot. Facebook/OSP-Bytom-Sucha-Góra
Straż pożarna - zdj. ilustracyjne. Fot. Facebook/OSP-Bytom-Sucha-Góra
REKLAMA

Rozpoczęło się wypalanie traw. Jest pierwsza ofiara. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala.

W środę przed godziną 13:00 strażacy zostali poinformowani o pożarze traw w Łazach w Rymanowie. Jedna osoba miała zostać ranna.

Na miejsce natychmiast udali się strażacy z OSP KSRG Rymanów wraz z medykami SPPR Krosno. Do zdarzenia wezwano również śmigłowiec LPR Ratownik 10 z Sanoka. Na miejsce udali się również strażacy z JRG Krosno, OSP KSRG Posada Dolna, OSP Nowa Wieś i OSP Milcza.

REKLAMA

Pożar objął powierzchnię około dwóch hektarów, spalił się również młodnik. Niestety w wyniku pożaru ranna została jedna osoba, która potrzebowała pilnego transportu medycznego. Nieprzytomny mężczyzna z poparzeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło podczas wypalania traw na działce. Starszy mężczyzna próbował zagasić szybko rozprzestrzeniający się pożar i wyniku tego doznał poważnych obrażeń. Mężczyźnie pomocy udzielili sąsiedzi, oni też wezwali pomoc – mówi asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP Krosno.

Poparzony mężczyzna – transport do szpitala

Poparzony mężczyzna w pożarze traw w rymanowskich Łazach jest już w dobrych rękach medyków Lotnicze Pogotowie Ratunkowe #Ratownik10. W akcji gaśniczo-ratowniczej brali również udział medycy SPPR Krosno, strażacy z JRG Krosno, OSP KSRG Rymanów, OSP KSRG Posada Dolna – Rymanów, OSP Milcza, OSP Nowa Wieś oraz policjanci KP Rymanów.

Posted by Krosno112.pl on Wednesday, 18 March 2020

Źródło: strazacki.pl

REKLAMA