Zmarła 37-latka była przedszkolanką. 100 osób z jej otoczenia, w tym dzieci, w kwarantannie

epidemia koronawirusa/Koronawirus z Wuhan - zdjęcie ilustracyjne/koronawirus. Źródło: pixabay
Koronawirus. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
REKLAMA

100 osób, w tym dzieci, z otoczenia zmarłej w niedzielę 37-letniej kobiety, mieszkanki powiatu kaliskiego, zostało objętych kwarantanną – poinformowała w niedzielę PAP Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu Anna Napierała. Kobieta była przedszkolanką.

Kwarantanna dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci, ponieważ zmarła kobieta, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, była przedszkolanką.

„Ustaliliśmy wszystkie kontakty. Ale być może jeszcze ktoś do nas się zgłosi” – powiedziała Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu Anna Napierała. Dodała, że wszyscy przejdą 14-dniową kwarantannę domową.

REKLAMA

W niedzielę rano w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do placówki medycznej w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami – poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Pacjentka została przetransportowana ze szpitala w Wolicy k. Kalisza, gdzie przebywała kilka dni. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Szpital w Wolicy zamknięto w sobotę wieczorem i wprowadzono reżim sanitarny.

„Nikt nie może opuszczać szpitala do odwołania i nikt nie może wchodzić” – zapowiedział dyrektor Sławomir Wysocki.

Obecnie w szpitalu przebywa 54 pacjentów, w tym trzech onkologicznych, trzech lekarzy, osiem pielęgniarek oraz trzy pracownice z zewnętrznej firmy sprzątającej.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube, w niedzielę mają dotrzeć do placówki medycznej w Wolicy wszystkie potrzebne środki – maseczki, rękawiczki i kombinezony ochronne. (PAP)

Koronawirus w Polsce. Nowe informacje ws. śmierci 37-letniej kobiety. „Miała umiarkowane obciążenia”

REKLAMA