To nie żart. Rosyjska TV przekonuje, że Polska chce anektować Kaliningrad

Prezydent Rosji Władimir Putin.Foto: Twitter
Prezydent Rosji Władimir Putin.Foto: Twitter

Portal rosyjskiej telewizji „Gwiazda” (Звезда – red. nczas) przekonuje, że Polacy chcieli ostatnio anektować Kaliningrad. Rzekomo mieliśmy wykorzystać do tego zamieszanie wokół koronawirusa na świecie.

Polska chciała anektować Kaliningrad? Takie rewelacje podaje portal rosyjskiej telewizji „Gwiazda”. Powołuje się przy tym na tekst z „Gazety Wyborczej”, gdzie napisano, że obwód kaliningradzki „był częściowo odizolowany” po decyzji Moskwy o zamknięciu granic.

GW zwróciła uwagę, że mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego często robili zakupy w polskich sklepach. Po zamknięciu granic przez obie strony, ta możliwość zniknęła.

Potem zaś portal „Gwiazdy” precyzuje, że… to internauci w komentarzach – zapewne dla żartu – proponowali włączenie Kaliningradu do Polski.

Lepiej by im było, gdyby dołączyli do regionu do Polski – cytuje portal użytkownika Superkuku. – Zawsze można przeprowadzić referendum, jeśli nagle mieszkańcy chcą dołączyć do Polski – napisał Harles.

Tymczasem nagłówek portalu rosyjskiej gazety sugeruje mocno, że działania takie podejmował rząd.

2 KOMENTARZE

  1. Polacy nie potrafią zarządzać tym co mają, bo gdyby potrafili to nie oddaliby się pod panowanie brukselsko-waszyngtońskie. Po co niby nam zacofany gospodarczo Kaliningrad, z którego nie byłoby żadnej korzyści, a same problemy związane z mieszkającymi tam Rosjanami, którzy cywilizacyjnie i mentalnie stanowią odmienny świat ?

  2. Kaliningrad sowieci zabrali bo chcieli.Wedle wszelkich regul prawa po likwidacji cesarstwa niemieckiego teren ten nalezy sie Rzeczypospolitej.Rosja ma argument sily.Tylko i az…

Comments are closed.