Wiadomo już gdzie trafią pieniądze Anny i Roberta Lewandowskich. Milion euro na walkę z epidemią koronawirusa

Anna i Robert Lewandowscy Foto:instagram.com/annalewandowskahpba
Anna i Robert Lewandowscy Foto:instagram.com/annalewandowskahpba

Milion euro przekazanych przez Annę i Roberta Lewandowskich trafi m.in do szpitali zajmujących się pacjentami z koronawirusem i na cele cele związane z walką z epidemią.

Robert i Anna postanowili przeznaczyć milion euro na walkę z koronawirusem w Polsce. To ok 4,4 miliona złotych. Teraz wiadomo już gdzie konkretnie trafią pieniądze.

4 miliony zostanie podzielone pomiędzy tzw. szpitale jednoimienne, czyli takie, które teraz zajmują się wyłącznie koronawirusem. Każdy z nich ma otrzymać taką samą kwotę.

Pozostałe pieniądze mają być również przeznaczone na walkę z epidemią, ale nie sprecyzowano jeszcze gdzie trafią i na co konkretnie mają być przeznaczone.

Decyzja o przeznaczeniu datku została podjęta po konsultacjach z władzami, które koordynują walkę z epidemia. Na co konkretnie wydać pieniądze zdecyduje zaś szefostwo szpitali.

Wcześniej 400 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem przekazał Kuba Błaszczykowski.
Szanowni Państwo, walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności” – napisał piłkarz na Facebooku.

4 KOMENTARZE

  1. bravo!! gdyby Lewy przekazał na niemieckie szpitale byłby u mnie stracony ale że na nasze rodzime przekazał to wielki szacunek :)

Comments are closed.