Amerykański pokaz siły wobec Iranu. Dwa lotniskowce i bombowiec strategiczny B-52 [VIDEO]

Amerykańskie lotniskowce USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69) i USS Harry S. Truman (CVN 75) oraz bombowiec B-52H w asyście myśliwców F/A-18 Super Hornet fot. Twitter @USNavy
Amerykańskie lotniskowce USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69) i USS Harry S. Truman (CVN 75) oraz bombowiec B-52H w asyście myśliwców F/A-18 Super Hornet fot. Twitter @USNavy

Amerykański pokaz siły wobec Iranu. Dwa lotniskowce i bombowiec strategiczny B-52H mają zapewnić skuteczne odstraszanie.

W ubiegłym tygodniu amerykańska marynarka wojenna (U.S. Navy) przeprowadziła na Morzu Arabskim wspólne ćwiczenia dwóch lotniskowców klasy Nimitz jakie znajdują się obecnie w regionie.

Wzięły w nich udział znajdujący się w rejonie Bliskiego Wschodu od grudnia 2019 roku USS Harry S. Truman (CVN-75) oraz USS Dwight D. Eisenhower (CVN-69), który dołączył do niego w marcu tego roku.

Towarzyszyły im okręty wchodzące w skład obu Lotniskowcowych Grup Uderzeniowych (CSG), krążowniki rakietowe klasy Ticonderoga, USS San Jacinto (CG 56) i USS Normandy (CG-60), oraz niszczyciele rakietowe klasy Arleigh Burke, USS Farragut (DDG-99) i USS Truxtun (DDG-103).

W ćwiczeniu wziął udział także bombowiec strategiczny B-52H Stratofortress, który wykonał przelot nad zespołem okrętów w asyście myśliwców pokładowych F/A-18 Super Hornet startujących z lotniskowców.

Ćwiczenia przeprowadzono tuż po okresie wzmożonych ataków rakietowych na amerykańskie bazy w Iraku. Jest to wyraźny sygnał ostrzegawczy w kierunku Iranu, który jest podejrzewany o ich inspirowanie.

W komunikacie wydanym przez U.S. Navy napisano, że połączone zespoły amerykańskich lotniskowców pozostają w gotowości, by reagować na wszelkie zagrożenia dla bezpieczeństwa w regionie.

3 KOMENTARZE

  1. Iran tak się USA boj ,jak gówno mrozu. To jest CYRK dla gawiedzi.Dlaczego nie ZAATAKUJĄ? Bo mają ŚWIADOMOŚĆ ,że IRAN UŻYJE tzw.BRUDNEJ BRONI Jądrowej.A to ARMAGEDON dla Izraela,Arabii Saudów ,baz USA w Europie i Morzu Śródziemnym.

Comments are closed.