Amerykański prawnik pozywa Chiny za pandemię koronawirusa. Domaga się 20 bilionów dolarów!

Oszuści próbują wykorzystać epidemię koronawirusa Foto: Pixabay
Koronawirus, pieniądze Foto: Pixabay

Amerykański prawnik pozywa Chiny za pandemię koronawirusa. Domaga się gigantycznej sumy: 20 bilionów dolarów.

Amerykański prawnik Larry Klayman wraz z grupą Freedom Watch pozwał Chiny. Oskarża chiński rząd, że stworzył koronawirusa SARS-CoV-2 jako broń biologiczną.

Klayman domaga się, to nie pomyłka, co najmniej 20 bilionów dolarów. Skarga wpłynęła do sądu federalnego w Teksasie.

Pozew został złożony w imieniu Klaymana, Freedom Watch i Buzz Photos, teksańskiej firmy specjalizującej się w fotografii sportowej w szkołach średnich.

Klayman powiedział, że zamknięcie szkoły i odwołanie wszelkich wydarzeń sportowych zmusiły Buzz Photos do przerwania działalności i doprowadziły firmę na skraj bankructwa. Według pozwu straciła ona w ubiegły weekend około 50 000 dolarów i została zmuszona do zwolnienia pracowników.

Nie ma powodu, dla którego amerykański podatnik, w przeciwieństwie do establishmentu w Waszyngtonie, musiał zapłacić za ogromną szkodę wyrządzoną przez chiński rząd – powiedział Klayman w oświadczeniu.

Chińczycy są dobrym narodem, ale ich rząd nie jest i trzeba sprawić, by słono za to zapłacił. – dodał.

Jak napisano w pozwie, wirus został opracowany i był składowany w Instytucie Wirusologii w Wuhan po to, by użyć go przeciw wrogom Chin, w tym obywatelom USA.

W sieci pojawiło się wiele spiskowych teorii na temat pojawienia się nowego koronawirusa. Jedną z nich jest ta, iż został stworzony w laboratorium przez człowieka.

Naukowcy wykluczyli jednak taką możliwość. Zespół badaczy ze Scripps Research Institute (SRI) w Kalifornii dowiódł, że SARS-CoV-2 powstał w sposób naturalny.

Amerykańscy badacze ocenili to badając glikoproteiny wirusa, które rozpoznają receptory w błonie komórkowej gospodarza, dzięki którym wirus może wnikać do wnętrza komórek.

Według badania wirus ten ewoluował podobnie jak inne wirusy odzwierzęce i powstał w wyniku naturalnej selekcji.

Źródło: CBS News/nature.com

 

 

10 KOMENTARZE

 1. to Chiny będą się domagać pieniędzy za obligacje usa wiec dolarek poleci w dół, za wypuszczenie wirUSA w Chinach przez amerolstwo w październiku 2019 na targowisku w Wuhan

 2. najtrudniej będzie udowodnić, że jest to broń biologiczna.
  ale to dobry plan. usa mogą pociągnąc ten temat, beda dawać ekspertów i udowodnią, że nikt nie ingerowal w wymyslenie tego wirusa czym oczyszczą chiny i oddala bzdurne oskarżenia rzadu chinskiego.

  A tak nawiasem mówiąc polska powinna miec ze 4 takie szpitale, które mają najnowoczesniejszy sprzet i też pracowac nad takimi wirusami. teraz jest dobry czas by zacząc to robić.

 3. Wiadomo, że pincetą ani śrubokrętem nikt wirusa nie zrobił. Ale hodowli polegającej na dobieraniu najbardziej złośliwych szczepów chyba nie można wykluczyć?

 4. Ciekawe co z tego wyjdzie. Ten pozew spełnia kryteria definiujące „frvolous claim” (frywolne roszczenie). In order to be found frivolous, the claim must have no arguable basis in law or fact. (Aby zostać uznane za niepoważne, roszczenie nie może mieć żadnej uzasadnionej podstawy prawnej ani faktycznej). A jedyną podstawą tego roszczenia są podejrzenia i przypuszczenia nie mające oparcia w dowodach.
  Amerykańskie prawo jest jednak bardzo łagodne w stosunku do wysuwających takie roszczenia. Gdy im się nawet wykaże złą wolę prawo nie przewiduje obowiązku ukarania ich przez sąd. Na ogół muszą tylko zapłacić koszty przewodu sądowego.

 5. Skoro USA-prawnik może pozwać Chiny, to dlaczego Polska nie może pozwać Niemiec za II w.ś. ????????????????

 6. Każdy kraj ma swojego Sz.Antka,ale Usrael jak zwykle prowadzi w tej konkurencji.W końcu ma ten Hollywood.Jednak biorąc pod uwagę ilość zer jakich się ten człowiek domaga,należałoby mu sprawdzić czy ma napletek.Z drugiej strony,może to być świetnym materiałem na scenariusz
  wielosezonowej komedii o dupokracji amerykańskiej.Przynajmniej raz nie będzie o Holokauście.

Comments are closed.