Najdroższe piwo w życiu! Policjanci zatrzymali łamiących kwarantannę

Policja nie we wszystkich przypadkach tak samo interpretuje nakaz przestrzegania kwarantanny. Foto: PAP/ pixabay
Policja i koronawirus/Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/ pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

To może być najdroższe piwo w życiu. Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn łamiących kwarantannę. Jeden z nich zrobił to już 2 raz.

Dwaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani w Człuchowie podczas złamania kwarantanny. Jednego policjanci zatrzymali już kolejny raz, a drugi tłumaczył, że poszedł na piwo z kolegami. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie 30 tys. zł grzywny.

Jak potwierdził PAP we wtorek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie Sławomir Gradek, „policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z powiatu człuchowskiego, którzy złamali warunki kwarantanny”.

Pierwszy (rocznik 1985) tłumaczył dzielnicowemu, że chciał spotkać się kolegami i poszedł na działki napić się piwa, drugi (rocznik 1989) został już drugi raz złapany na złamaniu kwarantanny.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w trakcie kontroli, funkcjonariusz sporządza dokumentację, będącą podstawą do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu.

Każda osoba, która nie stosuje się do takich zaleceń, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Skierowaliśmy również odpowiednie powiadomienia do sanepidu – powiedział PAP Gradek.

W bardziej drastycznych przypadkach, jeżeli np. osoba jest zakażona, a mimo to swoim zachowaniem spowoduje rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej, podlegać będzie ona przepisom wynikającym z kodeksu karnego.

Dotychczas w woj. pomorskim potwierdzono 22 osoby zarażone koronawirusem.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 766 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce, w w tym o 17 nowych.

Źródło: PAP

Comments are closed.