Były ukrainśki minister spraw zagranicznych Kożara zatrzymany za dokonanie zabójstwa

2013 rok. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Leonid Kożara i szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak
2013 rok. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Leonid Kożara i szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak

Były szef MSZ Ukrainy Leonid Kożara został zatrzymany w związku z podejrzeniem o zabójstwo przedsiębiorcy – poinformował w środę ukraiński wiceminister spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko. Kożara został przewieziony do sądu, który ma wyznaczyć środek zapobiegawczy.

Wiceminister przypomniał, że nocą z 21 na 22 lutego w domu Kożary znaleziono ciało dyrektora generalnego holdingu reklamowego Atlantic Group, byłego dyrektora generalnego stacji Inter Serhija Staryckiego. Miał ranę postrzałową głowy, a strzał oddano z broni właściciela posesji – poinformował Heraszczenko.

Kożara i jego małżonka utrzymują, że Starycki popełnił samobójstwo.

Heraszczenko napisał na Facebooku, że śledczy i prokuratorzy przeanalizowali okoliczności śmierci Staryckiego i doszli do wniosku, że nie mógł się zastrzelić.

Policja przekazała w środę na swoim portalu, że według ustaleń podczas spożywania alkoholu między mężczyznami doszło do kłótni, która przerodziła się w bójkę. Kożara – według policji – poszedł do sypialni, wziął pistolet i po powrocie strzelił w stronę znajomego.

Kożara sprawował funkcję szefa ukraińskiej dyplomacji od grudnia 2012 roku do lutego 2014 r. w rządzie Mykoły Azarowa. Wcześniej był m.in. deputowanym, dyplomatą, a także doradcą prezydenta Wiktora Janukowycza.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.