Lekarze oddają życie. We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło ich już 29

Włoska pielęgniarka po dyżurze. Zdjęcie: Twitter/Kiara Advani
Włoska pielęgniarka po dyżurze. Zdjęcie: Twitter/Kiara Advani

Do 29 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem – poinformowano w środę. Łącznie zakażenie potwierdzono u ponad 5 tys. pracowników służby zdrowia w całym kraju. Jedna z pielęgniarek popełniła samobójstwo nie mogąc znieść myśli, iż być może zaraziła wiele osób.

Krajowa Federacja Lekarzy zawiadomiła o śmierci czterech kolejnych osób, zakażonych wirusem. To lekarze rodzinni z miasta Caltanissetta na Sycylii, w Alessandrii w Piemoncie i w Lecco w Lombardii na północy. Zmarł także dentysta z Turynu.

Jeden ze związków zawodowych pracowników służby zdrowia w liście do prezesa krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro napisał, że zakażonych wirusem jest już ponad 5 tys. osób z personelu medycznego. Związkowcy zaapelowali o natychmiastowe zagwarantowanie wszystkim środków ochrony osobistej. Podkreślili, że we wtorek w Turynie zaintubowano dwóch chirurgów z ciężkim przebiegiem Covid-19.

Według doniesień jedna z pielęgniarek, u której stwierdzono obecność koronawirusa popełniła samobójstwo. 34-letnia Daniela Trezzi ze szpitala San Gerardo w Monzie nie mogła znieść myśli, iż prawdopodobnie zaraziła wielu pacjentów.

W całych Włoszech zarażonych jest już ponad 69 tysięcy osób. 6820 zmarło. To ponad 2 razy więcej niż w Chinach.

PAP/nczas

2 KOMENTARZE

 1. ▌▌Włochy to ciekawy przypadek sam w sobie — mieli np. chyba jeden z najwyższych na świecie współczynników wyszczepienia na grypę (w tym pewnie 99% personelu medycznego). A jednak nie…

  Można chyba postawić hipotezę, iż dzięki zamożności oraz postępowi naukowemu wielu Włochów żyło „w pożyczonym czasie” (oczywiście wcale tego tak nie odczuwając) — dzięki dobrej opiece medycznej żyjąc np. dodatkowo 10 lat dłużej mimo współistniejących schorzeń.

  Chińska grypa — jak za dawnych epok — zaczęła tysiącami kosić populację z jednostek w najgorszej kondycji, tym mocniej, im więcej z nich żyło „w pożyczonym czasie”.

  .

  ▌▌BTW: Nie wiem jak obecnie, ale kiedyś na niemal wszystkich kanałach włoskich stacji TV obowiązywał następujący model prowadzących: słynna od półwiecza gwiazda włoskiej TV, facet około 80-tki, plus kociaki dodane dla upiększenia obrazu około 20-tki. Robiło to wrażenie modelu geriatrycznej TV.

  .

 2. Wczoraj w Radio Wnet doktor medycyny mówi, że: brak danych, by śmiertelność we Włoszech wzrosła od zeszłego roku (wręcz przeciwnie), brak danych, by śmiertelność przez zapalenie płuc wzrosła od zeszłęgo roku, brak danych, by wzrosłą śmiertelność wśród seniorów; generalnie obraz medialny nie znajduje żadnego potwierdzenia w liczbach, przynajmniej tych znanych i publikowanych. Bazując na tym braku danych zamyka się gospodarkę i tresuje ludzi. To jest epidemia totalitaryzmu, a nie żadnego wirusa.

Comments are closed.