Najbardziej poszkodowany jest Andrzej Duda? Bielan: Prezydent ma mniej czasu na kampanię, niż konkurenci

Adam Bielan, Andrzej i Agata Duda oraz Mariusz Błaszczak.
Adam Bielan (w środku) wraz z parą prezydencką oraz Mariuszem Błaszczakiem. (Fot. PAP)

Prawo i Sprawiedliwość usilnie utrzymuje, że wybory prezydenckie nie są zagrożone. Adam Bielan uważa, że w związku z pandemią koronawirusa najbardziej poszkodowany spośród kandydatów jest… Andrzej Duda.

Wszyscy kontrkandydaci Dudy mówią jednym głosem – wybory należy przełożyć. W sytuacji, jakiej znalazła się Polska, nie tylko nie da się prowadzić kampanii wyborczej, ale przede wszystkim w bezpieczny sposób przeprowadzić całej procedury wyborów.

Bielan, rzecznik kampanii Dudy, ma jednak inny pogląd na tę sytuację. – Zarówno krajowe biuro wyborcze, jak i państwowa komisja wyborcza, odpowiedzialne w Polsce za proces wyborczy, zapewniają, że środki bezpieczeństwa będą przygotowane – mówił w programie „Tłit” na łamach „Wirtualnej Polski”.

Choć wszyscy kandydaci na prezydenta zawiesili spotkania wyborcze, a swoją działalność ograniczają głównie do konferencji prasowych i wystąpień internetowych, to Bielan przekonuje, iż to Duda jest najbardziej poszkodowany.

Nasza konkurencja prowadzi bardzo intensywną kampanię. Pan prezydent ma na tę kampanię znacznie mniej czasu, niż nasi konkurenci. Oni nie mają obowiązków państwowych – uważa Bielan.

Przedstawiciel PiS-u wróżył także, kiedy wszystkie obostrzenia w związku z koronawirusem się skończą. – Zakładamy, że po Świętach Wielkiej Nocy, Polska zacznie wracać do normalności, a Polacy do pracy – mówił.

Ze stanowiskiem Bielana nie zgadza się Artur Dziambor z Konfederacji. „Konferencje prasowe, liczne wypowiedzi, nagle orędzia i regularne wrzutki medialne typu „Prezydent Duda zdecydował…” to NIE JEST kampania, ale za to filmiki na Fejsie i Twitterku, do których ogranicza się praktycznie kampania opozycji to bardzo intensywna kampania wyborcza” – napisał w mediach społecznościowych.

4 KOMENTARZE

  1. Bielan wyznawca Talmudu i założyciel Lobby Zydowskiego w Sejmie ! a kim un jest – koszer polityk

  2. ▌▌Każda władza degeneruje, ale władza absolutna degeneruje absolutnie.

    Właśnie wchodzimy w fazę posiadania wszystkich przewag ekipy rządzącej nad wolną konkurencją i jeszcze masowe łojenie Polaków masową propagandą, jak bardzo są pokrzywdzeni: — Wincyj! Potrzebujemy wincyj!

    .

Comments are closed.