Obłąkanie w czasach zarazy. Senator feministka: kwarantanna niebezpieczna dla kobiet, bo w domach dochodzi do „przemocy domowej” [WIDEO]

Mehreen Faruqim australijska senator z Partii Zielonych. Zdjęcie: Twitter/Mehreen Faruqi
Mehreen Faruqim australijska senator z Partii Zielonych. Zdjęcie: Twitter/Mehreen Faruqi

Australijska senator stwierdziła, że epidemia koronawirusa ma związek z dyskryminacją kobiet i to one są narażone najbardziej na zarażenie i chorobę. Zagrożenie niesie również obowiązek kwarantanny, bo kobiety częściej będą ofiarami przemocy domowej.

W czasie posiedzenia australijskiego Senatu, Mehreen Faruqi z Partii Zielonych wygłosiła szokujące oświadczenie. 56-letnia senator nie mogła powstrzymać się przed ujawnieniem swych obsesji nawet w czasie debaty dotyczącej epidemii koronawirusa.

Według niej najbardziej narażone są teraz kobiety i zwalczając epidemię należy wziąć to pod uwagę. Jak twierdzi,zagraża im tez kwarantanna, bo muszą przebywać w domu, a to własnie tam dochodzi do „przemocy domowej”.

– Nie zapominajmy o tym, że koronawirus jest kryzysem związanym z płcią – mówiła Mehreen Faruqi. – Pielęgniarki nauczycielki, opiekunki dzieci, małych dzieci osób starszych, osoby sprzątające, to w większości kobiety. To one są na pierwszym froncie tego kryzysu zdrowotnego i to one ponoszą największe, nieproporcjonalnie duże ryzyko zarażenia się wirusem.

Nie zapominajmy również, że nie wszystkie domy są bezpiecznymi miejscami. Kwarantanna i samoizolowanie się w domu wystawiają kobiety i dzieci na ryzyko. Obrońcy kobiet i eksperci od przemocy domowej ostrzegają nas, że przemoc domowa wzrasta w czasach kryzysu. I bardzo się boję, że ten rząd, który nie zajmował się potrzebami uchodźców i nie przeznaczał na nich odpowiednich zasobów, nie zajmie się tymi ostrzeżeniami

7 KOMENTARZE

  1. no jasne, teraz jak chlopy sa zmuszone pozostac w domu, to wedlug jej opowiesci, baby maja paniczny strach i trzy razy wiecej musza oddychac, a wiec trzy razy wiecej wciagna wirow,i roznych innych smieci.

    • Co za sukces, że z takim „intelektem” potrafi trafić do WC i nie robi na dywan.
      A może nie potrafi?……

  2. Ale jak to?!!!?? toz kobiety sa rowne ! baaaa lepsze rownie silne co mezczyzni !!! to nam te wariatki opowiadaja wiec czemu sie nie bronia? skoro sa silniejsze lepsze itd? sluchajac czegos takiego coraz laskawszym okiem patrze na obozy resocjalizacyjne

  3. Coś w tym jest co mówi to serduszko kapuściane w Australii. Tylko że jeśli policja miałaby obowiązek sprawdzania obowiązku przebywania mieszkańców w domu, to powinna mieć okazję do pacyfikacji agresorów. A paniusie okazję do zgłaszania swoich problemów policjantom, ułatwioną faktem ich akurat przeprowadzanych wizytacji. Ale damska logika jest całkiem mikra, względnie całkowicie nieadekwatna do czegokolwiek.

Comments are closed.