PiS chciał żeby zamiast posła Konfederacji głosował Trzaskowski? Tajne dane wysłali do prezydenta Warszawy

Michał Urbaniak / Fot. YouTube/NCzasTV
Michał Urbaniak / Fot. YouTube/NCzasTV

To prawdziwy obraz nieporadności rządu PiS. Próbują zorganizować internetowe głosowanie dla posłów. Wysyłają więc parlamentarzystom loginy i hasła. Przy okazji SMS-a z tymi danymi dostał Rafał Trzaskowski, choć nie jest posłem. Jak się okazuje wiadomość miała być wysłana do Michała Urbaniaka z Konfederacji.

„Właśnie otrzymałem login i hasło do posiedzenia Sejmu. Tak właśnie rządzący chcą profesjonalnie zapewnić bezpieczeństwo obrad.
PS W tej kadencji nigdy nie byłem posłem” – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Polityk do wpisu załączył screen z telefonu. Na Facebooku sprawę skomentował prezes Niskich Składek, Dariusz Szczotkowski.

„Rafał Trzaskowski dostał dziś SMSem login i hasło do apki, za pomocą której ma się odbyć głosowanie Sejmu przez internet. Sęk w tym, że Trzaskowski nie jest nawet posłem. Dlatego nie jestem zwolennikiem by ta władza kombinowała coś z wyborami przez internet” – napisał.

Trzaskowski miał glosować za Urbaniaka z Konfederacji?

„Prezydent Trzaskowski otrzymał login i hasło do głosowania posła Konfederacji Michała Urbaniaka. Elżbieta Witek, czy Pani nie robi farsy z posiedzenia, które jeszcze się nie zaczęło?” – napisał na Twitterze Michał Szczerba.

Informację potwierdził Konfederata. „Potwierdzam to były moje dane ale całe szczęście Kancelaria zadziałała dość prędko i mam już nowe dane do logowania. Hasła i loginu nie powinno rozsyłać się w jednej wiadomości i jednym kanałem komunikacji. Kanc. zmieni metodę wysyłki w przyszłości. Takie dostałem zapewnienie” – napisał Michał Urbaniak.

Źródło: Twitter, Facebook

2 KOMENTARZE

Comments are closed.