TVP dała kolejny popis. Perfidne kłamstwa o Konfederacji w „Wiadomosciach”

To sie nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons
To sie nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons

Politycy PiS drżą o swoje zdrowie, natomiast w nosie mają zdrowie Polaków i chcą ich wysłać na wybory prezydenckie 10 maja. Usłużni dziennikarze TVP podkręcają narrację partii rządzącej i kłamią o „koalicji PO i Konfederacji.

W czasie epidemii ważne jest szybkie działanie, ale wszystko musi być zgodnie z prawem. PiS oczywiście ma w nosie prawo, kiedy chodzi o ich własny interes. PiS i SLD dogadały się, że najlepiej złamać prawo i ustalić na gębę, że Sejm będzie głosował zdalnie.

Oczywiście nie ma takiego rozwiązania w regulaminie Sejmu. Sejm musi się zebrać i uchwalić taką zmianę. PiS nie chciał normalnych obrad Sejmu z prostego powodu – kilku posłów PiS jest na przymusowej kwarantannie i Jarosław Kaczyński obawia się, że może nie mieć większości. I to jest główny powód oporu Prawa i Sprawiedliwości.

Usłużne władzy „Wiadomości” TVP od razu podkręciły narrację PiSu i już w pierwszym zdaniu okłamały widzów mówiąc o „koalicji Platformy Obywatelskiej i Konfederacji”.

Dla przypomnienia dziennikarzom TVP wyjaśniamy – koalicja to zgodnie ze słownikiem języka polskiego:
1. «porozumienie zawarte przez partie polityczne lub państwa w celu prowadzenia wspólnej polityki»
2. «partie połączone takim porozumieniem»

Konfederacja i PO nie mają i nie miały żadnego porozumienia. Można powiedzieć, że to PiS i SLD miały takie porozumienie, bo to marszałek Elżbieta Witek z PiS i postkomunista Włodzimierz Czarzasty z SLD dogadali się w sprawie uchwalenia „na gębę” zmiany w regulaminie Sejmu. „Wiadomości” powinny mówić o „koalicji PiS z SLD”.

13 KOMENTARZE

 1. A czego się spodziewać po takim szlamie i stolcu jak TVP? Przecież to telewizja dla prymitywów i niemyslacych durniów.

 2. Dziennie na zapalenie płuc umiera 1500 osob na swiecie
  na grypę 1000
  i nie ma epidemii
  na korona 58 osob i juz obopstrzenia zakazy i przymusy!

  • Pożyjemy, zobaczymy… Nie o to w tym chodzi – koronowirus ma potencjał zarażania o wiele większy niż inne „grypy”. Śmieszy mnie lekceważenie, radziłbym umiar i rozsądek.

  • Działania celowe. Rozpętać panikę i trzymać Polaków na przymusowej uwięzi po to, by akcje spółek mogły spokojnie spadać, a żydki mogli je za pół darmo wykupić. Taki jest plan przejmowania Polski w ramach 447. Ewidentna zdrada narodowa. A My co ? Tak bez walki ?

 3. ▌▌Nie podoba wam się TVP? Lichocka od razu może wam pokazać tysiąc „faków” — macie płacić miliardy przez nos i nie jojczeć, kiedy słuszna Partia jest wychwalana pod niebiosa!

  .

  ● „«Kredyt zaufania, którym Partia darzy społeczeństwo, ma swoje granice» — tow. Tadeusz Porębski na III Kongresie Nauki Polskiej.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 162, 1986.

  .

  • ● „«Czy chcesz ewakuować się z zakładem pracy małżonka, czy własnym?» — ankietę z takim pytaniem dano do wypełnienia pracownikom krakowskich zakładów.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 68, 1983.

   ● „Lekarze — po katastrofie w Czarnobylu — opracowali dietę popromienną. Nie opublikowano jej z uwagi na to, że połowy zalecanych produktów i tak nie ma w ogóle na rynku.” — „Mała Polska” nr 22, 1986.

   ● „Po katastrofie w Czarnobylu władze zapewniały społeczeństwo, że możemy spokojnie jeść warzywa i owoce. W tym samym czasie jednak wycofano warzywa ze stołówek i restauracji rządowych. Szef kancelarii sejmu Maciej Wirowski poinformował pod koniec czerwca posłów: «Wydałem polecenie ograniczenia podawania jarzyn w restauracji sejmowej w maju i w I. połowie czerwca, bo nie mogliśmy zapewnić dostaw jarzyn spod folii».” — „NAI” nr 84, 1986.

   .

 4. Reżimowa TV PiSraelska jest taka, jaka jest przestępcza sekta-mafia o nazwie PiS i jej wyborcy, a to najgorsza sowiecka zaraza jaka niszczy Polskę od lat.

 5. Niestety Panie Boska nie uciekniecie od tego dla mnie srogi zawód i rozczarowanie pakowanie sie głupimy decyzjami w narracje po. Myślałem że jesteście jednak mądrzejsi. Traci Pan nie tylko mój głos w wyborach prezydenckich obojetnie kiedy w tym roku one się odbędą. WSTYD!!!!

 6. Pan Jakubiak bredził kiedyś o koalicji PO i Konfederacji po wyborach parlamentarnych. Teraz podobnie nadaje TVPiS. Przypadek?

Comments are closed.