W czasach zarazy czyszczą Paryż z… imigrantów

Imigranci/. Zdjęcie ilustracyjne. fot. PAP/EPA/rośnie liczba barbarzyńskiej praktyki
Imigranci/. Zdjęcie ilustracyjne. fot. PAP/EPA

W czasach zarazy przyspieszono decyzje o likwidacji dzikich obozowisk imigrantów w stolicy Francji. Najwyraźniej uznano, że mogą być zagrożeniem dla rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W ostatnich dniach problem migrantów zszedł na plan dalszy. Organizacje humanitarne skarżyły się nawet, że pozamykane urzędy utrudniają wielu przybyszom załatwianie formalności administracyjnych.

Na razie bardziej niepokojący dla władz okazał się los ludzi skupionych w dzikich obozowiskach na peryferiach Paryża. W różnych miastach zabrano się za usuwanie z ulic kloszardów, przyszła też kolej na migrantów.

Kilkuset migrantów ewakuowano 24 marca z obozowiska w Aubervilliers. Zostali oni rozwiezieni do budynków nieczynnych obecnie gimnazjów i hoteli w Paryżu i departamencie Seine-Saint-Denis. To jednak tylko część koczujących na ulicach ludzi.

Ewakuowanych migrantów przebadali wolontariusze z organizacji „Lekarze Świata” pod kątem możliwych objawów zarażenia koronawirusem. Pozarządowa organizacja Médecins du Monde alarmowała już wcześniej, że sytuacja w obozowisku w Aubervilliers grozi wybuchem epidemii.

Źródło: Valeurs Actuelles

1 KOMENTARZ

  1. Porozwozili do gimnazjów … – no tak, to jedyne szkoły jakie zobaczą od środka. Natomiast już żadne dziecko nauki w nim nie podejmie. Nie będzie do czego wrócić. O tych szkołach należy zapomnieć. Odbudowanie, czy remont będą nieopłacalne. Tego już nikt nie wywietrzy, ani nie odkazi. Bezmyślność lewactwa nie zna granic. Najwyraźniej musimy uzbroić się w cierpliwość. Przecież wiadomym jest, że lewacy – choćby nawet nie chcieli i się zapierali – dążą do samozagłady. Z lewactwem jest tak zawsze i wszędzie. Jakim więc trzeba głupim być, by wiedząc, że tam gdzie byli – wszystko upadło i dalej tym owczym pędem walić na łeb i szyję w przepaść. I niech mi ktoś powie, że lewactwo to nie jest nieuleczalna choroba. Możesz zostawić im cały majątek Ziemi – nie zostanie kamień na kamieniu.

Comments are closed.