Carrefour Polska sam gwarantuje stałe ceny. Polski rząd nie musi wciskać w to swojego neokomunizmu

Carrefour/fot. Warszawska/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons
Carrefour/fot. Warszawska/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons

Carrefour Polska zdecydował o wprowadzeniu gwarancji niezmiennych cen na 150 produktów marki własnej – spożywczych i higienicznych – poinformowała w czwartek sieć. Przypomnijmy, że minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że rząd rozważa wprowadzenie w sklepach odgórnie regulowanych cen.

Sieć Carrefour Polska podjęła decyzję o objęciu 150 produktów marki Carrefour gwarancją niezmiennych cen. „Są wśród nich najbardziej potrzebne produkty spożywcze, takie jak kasze, mąka, cukier, nabiał, a także higieniczne, m.in. papier toaletowy czy ręczniki papierowe”.

– Równolegle z wdrażaniem zaleceń służb sanitarnych i rządowych, uruchomiliśmy we wszystkich formatach naszych sklepów gwarancję stałych cen na najpotrzebniejsze produkty codziennego użytku – powiedział, cytowany w komunikacie dyrektor handlowy Carrefour Polska Marek Lipka.

Przypomnijmy, że minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że rząd rozważa wprowadzenie w sklepach odgórnie regulowanych cen.

– Rząd przymierza się do wprowadzenia cen regulowanych odgórnie na niektóre kategorie produktów – powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Zleciliśmy analizy jak kształtują się ceny poszczególnych kategorii produktów dostaniemy je niezwłocznie i będziemy przymierzali się wtedy do publikacji cen regulowanych odgórnie – dodał minister zdrowia.

Jak widać sieci sklepowe same troszczą się o swoich klientów. Rząd nie musi wtrącać się ze swoim neokomunistycznymi pomysłami.

Źródło: PAP, Nczas.com