Dr Milewski przeciwny kwarantannie. Prezydencki ekspert: zagrożeniem nie jest koronawirus, ale bałagan w zarządzaniu

zarażeni Koronawirusem. Izolacja. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Koronawirus. Izolacja. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Dr Jerzy Milewski, lekarz i członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej ocenia, że „obecnie stosowana metoda powszechnej izolacji w obliczu epidemii koronawirusa jest błędem i nie doprowadza do zakładanych celów”. Jego zdaniem, większe spustoszenie wywołuje panika i nieumiejętne zarządzanie kryzysem, a nie sam koronawirus.

Logicznie rzecz biorąc, nie ma szans zatrzymania transmisji wirusa w sytuacji, w której […] 80 proc. osób przechodzi infekcję wirusem bezobjawowo. W związku z powyższym te osoby są poza wszelkimi działaniami systemowymi, które obecnie są robione. Dlatego wprowadzenie tych działań nie ma szans zatrzymać transmisji wirusa – powiedział dr Milewski.

Blisko 100 proc. populacji na świecie tę infekcję przejdzie. Problemem nie jest to, że prędzej czy później wszyscy zostaniemy zakażeni tym wirusem. Problemem jest to, jak będziemy przechodzić tę infekcję. Dotychczasowe informacje, które napływają, wskazują na to, że osoby zdrowe, z wydolnym układem immunologicznym, przechodzą to albo bezobjawowo albo łagodnie. W związku z tym nie ma problemu transmisji wirusa. Nikomu nie zagraża, poza tymi, które mają deficyty immunologiczne, czyli osoby w podeszłym wieku, ciężko chore, po transplantacjach – ocenił lekarz.

Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej ocenia też działania podejmowane na całym świecie w związku z epidemią „historycznym przykładem na to, jak można zrobić olbrzymie decyzje o zasięgu globalnym praktycznie bez danych”. Odniósł się też do przypadku włoskiego.

Jeśli prawdziwe są statystyki, które są we Włoszech publikowane, to nie nastąpił przyrost ilości zgonów. A jeśli gdzieś lokalnie następują, to trzeba się zastanowić, dlaczego – zaznaczył ekspert.

Ja upatrywałbym też zagrożenia w bałaganie, który generowany jest przez ten sposób zarządzania kryzysem, jaki jest powszechny na świecie […]. Ten bałagan powoduje znaczące osłabienie systemu opieki zdrowotnej, […] powoduje stres, który powoduje negatywne skutki dla układu immunologicznego – podkreślił.

Oprócz tego zaznacza, że najlepszym rozwiązaniem obecnie byłby powrót do normalnego życia. Odizolować natomiast należałoby jedynie osoby zagrożone, które mają osłabiony układ odpornościowy.

15 KOMENTARZE

 1. To od samego początku mówiło bardzo wielu lekarzy. Za zadymę odpowiadają media i wirusolodzy. Ale też politycy bo to oni decydują co robić a jak widać podjęli decyzję na podstawie danych z kosmosu :)

  • Ej jedz debilu do Włoch to sobie zobaczysz jak sytuacja wygląda A nie teoretyzujesz sobie z za biurka

  • Wszystkich wierzących w tezę „przechodzenia bezobjawowego” SARS przez 80% populacji – zapraszamy na ochotnika do szpitali zakaźnych, do opieki nad chorymi. Woluntariusze bardzo potrzebni. W związku z waszą wiarą – nie będziecie musieli zużywać tak dzisiaj deficytowych maseczek, rękawiczek i kombinezonów – bo przecież nie ma ryzyka. Kto chętny?

 2. I ma rację, panika ma przykryć zwałkę na giełdach. Prof. epidemiologii S.Gupta z Oxfordu mówi, że wszyscy pewnie mamy tę „koronę”, 80% przechorowuje nie wiedząc,a testy mają w milionach kupować państwa, żeby wzbogacić koncerny farm. a potem karnie do szczepienia.

  • Nikt nie wytłumaczył skąd nagle wzięły się miliony testów i kto je dostarczył. W Polsce testy były już 31 stycznia. Przykre, że ludzie tak chcą wierzyć w pandemię.

 3. Takie pierdoły jak tu to gadają tylko lobbyści którzy boją się że stracą kilka swoich milionów złotych i nie zwracają uwagę i nigdy nie zwracali na życie ludzkie

 4. Na przykładzie Szwecji wkrótce przekonamy się kto ma rację. Nie wolno jednak zapominać że wirus ulega mutacji. Wirus grypy „Hiszpanki” na początku też „lubił” tylko starców i dzieci. W kolejnej fali „lubił” już wszystkich, wskutek czego populacja Europy zmniejszyła się o 50 milionów istnień.

 5. Byle jaki portal cytuje byle kogo.A Żanka nie zapytaliście co sądzi o wirusie?

  • Najlepsze jest to, że niektórzy poddają się dobrowolnemu samoistnemu duraczeniu, mniemając, że jemu nie ulegają.
   Kiedy o czymś niewiele wiemy, to jedyną postawą godną naśladowania jest wstrzymać się od ocen – tylko obserwować i analizować. Na osąd przyjdzie stosowny czas.

 6. Proszę zwrócić uwagę , że umierają ludzie w większości poddani szczepieniom p. grypie . Wg informacji zostało zaszczepionych ponad 141 tyś. osób powyżej 60 roku życia.

 7. Jak podał TVN wylądował pierwszy samolot z Chin z pomocą humanitarną dla Polski . Znajdują się tam m.in. testy na Koronowirusa .
  Jak podaje portal http://www.zerohedge.com : Chiny właśnie wysłały 150 000 zestawów testowych do Pragi i 80% z nich nie działało . U nas będzie tak samo ?.

Comments are closed.