Krakowianin zabił gołębia z zemsty. Grozi mu do 5 lat więzienia

Foto: Facebook Straż Miejska Kraków

Straż Miejska w Krakowie złapała mężczyznę, który brutalnie zabił gołębia. Pojmany bronił się, że zrobił to z zemsty, bo inny gołąb ubrudził mu ubranie.

Do niecodziennych wydarzeń doszło w centrum Krakowa. Operator monitoringu miejskiego nagrał mężczyznę, który zabija w brutalny sposób gołębia.

Na nagraniu utrwalono jak mężczyzna trzyma gołębia i bije go po głowie. Następnie ciska nim wielokrotnie o ziemię.

Na koniec kopnął zwierzę z całej siły na torowisko i odchodzi. Operator przekazał to nagranie Straży Miejskiej.

Szok! Zakatował gołębia na śmierć! Dzięki operatorowi monitoringu strażnicy miejscy ujęli zwyrodnialca, który w…

Posted by Straż Miejska Miasta Krakowa on Wednesday, 25 March 2020

Opis zdarzenia i rysopis sprawcy został rozesłany patrolom. Jeden z nich rozpoznał mężczyznę z nagrania i podszedł spytać o sprawę.

Mężczyzna przyznał się do zabójstwa. Edyta Ćwiklik ze Straży Miejskiej wyjaśniła, że mężczyzna bronił się twierdząc, iż zabił z zemsty, bo kiedyś… inny gołąb ubrudził mu ubranie.

Do zabójcy gołębia wezwano policję. Powodem było podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Za uśmiercenie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności. – Będziemy prowadzić dochodzenie w tej sprawie – poinformował Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Źródło: Straż Miejska Kraków / Nasze Miasto

7 KOMENTARZE

  1. A co z tymi, którzy w rzeźniach codziennie mordują setki krów, czy oni mordują je z miłością czy ze szczególnym okrucieństwem czy tylko z okrucieństwem?

  2. nie tak dawno dwóch panów, zakatowało na oczach rodziny człowieka bo uznali że ich ochlapał samochodem!
    czy ktoś pamięta jak srogą zasadził niezawisły sąd?

  3. U mnie w bloku jakiś zabójca rozłożył trutkę na szczury. Chce podstępnie zamordować szczury i to tak aby umierały w męczarniach – dożywocie dla zbrodniarza!

  4. Ubój koszerny jest w Polin dozwolony i wszystko gra . Zrozumcie te przepisy są dla Nas Polaków. Pewien kierowca pochodzenia prawniczego nawalony , który potrącił osobę na pasach został uniewinniony . Gdyby to zrobił Polak byłby mordercą skazanym na 15 lat pozbawienia wolności. Przyjdzie kiedyś czas rozliczeń . A temu mordercy nalezy się mandat 100zł za niehumanitarne zabicie gołębia to tylko ze względu na to , że jest Polakiem.

Comments are closed.