NASA wydała ostrzeżenie! To będzie KONIEC ŚWIATA. Podano dokładną datę uderzenia asteroidy

To już 15 lutego! Do Ziemi zbliża się asteroida. Foto: print screen z YouTube/NARAN_OFFICIAL
To już 15 lutego! Do Ziemi zbliża się asteroida. Foto: print screen z YouTube/NARAN_OFFICIAL

Co jakiś czas pojawiają się mniej lub bardziej wiarygodne spekulacje czy przepowiednie o końcu świata. Tymczasem NASA ostrzega przed kosmicznym kataklizmem, który może zniszczyć świat, jaki znamy. Asteroida Bennu waży 77 mld ton (!) i – według Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej – wkrótce uderzy w kulę ziemską. I raczej marna szansa, by ktokolwiek to przeżył.

Szanse na to, że asteroida Bennu uderzy w ziemię są spore jak na kosmiczne warunki. Wynosi 1:2700. Do zdarzenia miałoby dojść w 2135 roku. Choć termin wydaje się być odległy, aby powstrzymać ewentualne zderzenie asteroidy-giganta z ziemią rząd USA już pracuje nad tym, by – dosłownie – ocalić świat.

Wstępne plany zakładały konstrukcję wielkiego statku kosmicznego, który byłby uzbrojony w rakiety jądrowe. Odrzucono jednak ten projekt. Uznano, że rozsadzenie tak wielkiej asteroidy bronią masowego rażenia rozbiłoby ją na mniejsze, lecz nadal ogromne kawałki, które uderzyłyby w ziemię i spowodowały wielkie spustoszenie.

Nowy plan proponowany przez naukowców z NASA brzmi kuriozalnie, ale jest o wiele tańszy i może rzeczywiście odmienić bieg historii. Zaproponowano bowiem wysłanie na asteroidę satelity, która… pomalowałaby ją. Wykorzystanie specjalnej farby może doprowadzić do zmian termicznych i w efekcie do zmiany trajektorii lotu potężnego głazu.

Asteroida Bennu została odkryta w 1999 roku. Skała ta ma 500 metrów średnicy i waży 77 mld ton. Dla porównania, katastrofę tunguską miałby spowodować obiekt mający „zaledwie” 50-100 metrów średnicy.

2 KOMENTARZE

  1. Droga interio co za niespelna rozumu czlowiek pisze te nagłówki i w jakim celu. Oznajmia bzdury piszac koniec swiata nasa wydało ostrzeżenie a nastepnie artykół mówi zuoełnie co innego. Człowieku masz pojęcie o znakach interpunkcyjnych? Conajmniej wypadało by dać w tytule znak apytania a najlepiej to przestań człowieku pisać takie brednie powinni cię zwolnić i tego kto daje przyzwolenie na pisanie tych bredni w Twojej redakcji

  2. Dokładnie, jeden artykul zaprzecza drugiemu, podpisy pod zdjeciami to niejednokrotnie cyrk, to wszystko wprowadza chaos i miesza ludziom w glowach. Pisza, aby pisac…interia, onet- informacyjny śmietnik.

Comments are closed.