Policjanci w całym kraju namawiają Polaków, by zostali w domu [VIDEO]

Policyjne Mitsubishi L200 z zainstalowanym systemem dźwiękowym LRAD fot. Twitter @Policja_KSP
Policyjne Mitsubishi L200 z zainstalowanym systemem dźwiękowym LRAD fot. Twitter @Policja_KSP

Policjanci w całym kraju namawiają Polaków do tego, by zostali w domu. To akcja związana z wprowadzonym stanem epidemii.

Policyjne radiowozy – specjalne samochody wyposażone w sprzęt nagłaśniający – pojawiły się na ulicach polskich miast. W akcji wykorzystywane są nawet motorówki.

Policjanci namawiają do tego, aby w związku z wprowadzonym stanem epidemii zostać w domu.

Policja przy wsparciu innych służb, między innymi wojska, sprawdza także codziennie, czy osoby objęte kwarantanną nie wychodzą z domów. Kara za jej złamanie wynosi 30 tysięcy złotych.

Aktualnie taki zakaz dotyczy ponad 70 tysięcy osób. Dodatkowo kwarantanną objęto 138 tysięcy Polaków, którzy wrócili do kraju z zagranicy.

Policja egzekwuje także ograniczenia dotyczące zgromadzeń, wprowadzone w ostatnich dniach, karząc łamiących zakaz mandatami lub kierując sprawy do sądów.

 

4 KOMENTARZE

  1. 38 milionów ludzi i ledwo 1000 zarażonych, 12 zgonów, a cała populacja ma siedzieć w domach. Co będzie jak zacznie się jakaś prawdziwa wojna, czy każą nam wszystkim uciekać za granicę, albo może popełniać zbiorowe harakiri ze strachu przed śmiercią i zniszczeniem ? Od kiedy Polacy stali się tak bojaźliwym narodem, który bezmyślnie robi wszystko co rozkaże ekipa polit-nierobów z Warszawy ? Samo wyjście na dwór nikomu w niczym nie zagraża. Niech mi jakiś mądrala wytłumaczy jak mam się zarazić koronawirusem poprzez samotną jazdę na rowerze bez towarzystwa.

Comments are closed.