Rosyjskie kłamstwa. MSZ wezwało na dywanik ambasadora Federacji Rosyjskiej

Siedziba polskiego MSZ Fot. Wikipedia

Na czwartek 26 marca, polskie MSZ wezwało ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa. Jak podaje PAP – „rozmowa dotyczyła publicznej wypowiedzi rosyjskiego senatora Aleksieja Puszkowa, który zarzucił Polsce zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów przewożących pomoc medyczną do Włoch”.

Strona polska „wyraziła oburzenie absurdalnym zarzutem sformułowanym przez prominentnego rosyjskiego polityka”. MSZ podkreśliło też, że rozpowszechnianie fałszywych informacji, „które dzielą państwa i społeczeństwa, jest wyjątkowo naganne w sytuacji, gdy naszym wspólnym zadaniem powinno być zwalczenie bezprecedensowego zagrożenia w postaci śmiercionośnej pandemii, która nie zna granic”.

Oświadczenie MSZ mówi, że ambasadora Andriejewa poinformowano także o liście napisanym przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek do Przewodniczącej Rady Federacji Walentyny Matwijenko. Był to apel o zdyscyplinowanie senatora Puszkowa i zwrócenie szczególnej uwagi „na potrzebę działania w duchu solidarności w obliczu rozszerzającej się pandemii”.

Ambasador Andriejew wskazał, że oficjalne organy jego państwa nie kontrolują środków masowego przekazu, „a fałszywej informacji nie potwierdziły, ani jej nie powieliły”. Dodał, że została ona także usunięta z Twittera przez samego senatora Puszkowa.

Ambasador Rosji zgodził się też, że próby wykorzystywania obecnej sytuacji do walki politycznej „przynoszą szkodę globalnym wysiłkom na rzecz powstrzymania COVID-19. Zapewnił, że władze Federacji Rosyjskiej są zdeterminowane, by uczestniczyć w międzynarodowej współpracy w walce z trwającą pandemią”.

Źródło: PAP/ MSZ

3 KOMENTARZE

  1. To są celowe prowokacje kremlowskiej kacapii za przyzwoleniem kremlowskiego cyborga.

  2. Na parszywiuteńkim portalu „Rogandar NEWs – Новости, факты, события” z 381 tys. subskrypcji zapanowała istna wścieklizna (p)rusaków. Napisałem im po rusku iż przecież Rosja wcale nie wystąpiła do Polski o zgodę na przelot wojskowych samolotów do Czech. W tym portalu nawet można zauważyć jakąś seks-obsesję co do związku Poniatowskiego z Katarzyną II, którego zrobią wymieniona królem, zamiast zlikwidować Polskę w ogóle.

    • …z Katarzyną II, którego zrobiła wymieniona królem, zamiast zlikwidować Polskę w ogóle.

Comments are closed.