Świat piłki pomaga w walce z koronawirusem. Stadiony zamieniają się w magazyny i tymczasowe szpitale

Santiago Bernabeu, stadion Realu Madryt.
Santiago Bernabeu, stadion Realu Madryt. (Fot. Pixabay)

W związku z pandemią koronawirusa świat piłki nożnej się zatrzymał. Ligi i puchary wstrzymane, mistrzostwa przełożone. Najwięksi gracze na rynku futbolowym skupili się na walce z zarazą i udostępniają swoje obiekty. Wszystkim zależy bowiem, by obecna sytuacja przeminęła jak najszybciej.

Włosi cierpią na brak miejsc w szpitalach. Federacja piłkarska (FIGC) ogłosiła, że jej ośrodek szkoleniowy Coverciano w pobliżu Florencji zostanie udostępniony służbie zdrowia w celu przyjmowania pacjentów z koronawirusem.

Z komunikatu FIGC wynika, że udostępnionych zostanie kilka budynków, a także pokoje, w których zwykle gości pierwsza reprezentacja Włoch oraz inne drużyny narodowe tego kraju. W ośrodku odbywają się również kursy dla trenerów i dyrektorów sportowych.

Będzie tam można pomieścić osoby „podlegające opiece lekarskiej oraz łóżka dla pacjentów oczekujących na hospitalizację”.

„FIGC otwiera centrum Coverciano dla Włochów w trudnej sytuacji. W tej chwili nie gramy w piłkę nożną. Aby zacząć od nowa, musimy wygrać razem najważniejszy mecz z koronawirusem” – oświadczył prezes włoskiej federacji Gabriele Gravina.

Real Madryt udostępnia stadion

Real Madryt udostępnił służbom medycznym Hiszpanii część słynnego stadionu Santiago Bernabeu. Będzie tam składowany sprzęt medyczno-ochronny do walki z epidemią koronawirusa.

Z informacji, które władze “Królewskich” przekazały dziennikowi “El Mundo” wynika, że na terenie obiektu Realu Madryt mają być składowane “strategiczne produkty do walki z epidemią Covid-19”.

Stołeczna gazeta ustaliła, że część Santiago Bernabeu została wydzielona na prowizoryczny magazyn, do którego trafiać będą m.in. rękawice medyczne, gogle, fartuchy i maski ochronne dostarczane przez ofiarodawców.

We wtorek premier regionalnego rządu wspólnoty Madrytu Isabel Diaz Ayuso ujawniła, że Real Madryt przekazał “znaczącą pomoc finansową” na walkę z epidemią koronawirusa w stołecznej aglomeracji.