Złamał kwarantannę, pożarł go krokodyl

Krokodyl. Fot. ilustracyjne. Foto: pixabay
Krokodyl. Fot. ilustracyjne. Krokodyl. Fot. ilustracyjne. Foto: pixabay Foto: pixabay

W Polsce za złamanie kwarantanny grozi aż 30 tys. zł kary. Są jednak kraje, w których konsekwencje nieprzestrzegania narzuconego w ostatnim czasie rygoru są dużo poważniejsze. W Rwandzie pewien mężczyzna złamał zakaz wychodzenia z domu. W efekcie pożarł go krokodyl.

Krokodyl zjadł mężczyznę, który postanowił złamać kwarantannę. Jego szczątki odnaleziono nad brzegiem rzeki Nyabarongo. Ustalono, że dopadł go groźny gad.

Mężczyzna złamał zasadę pozostania w domu. To jedna z niewielu osób, które zlekceważyły kwarantannę wprowadzoną w celu zatrzymania koronawirusa – powiedziała BBC Alice Kayitesi, burmistrz dystryktu Kamonyi.

Rwanda wprowadziła przymusową kwarantannę w niedzielę. Stwierdzono bowiem wzrost liczby zachorowań na Covid-19. Potwierdzono 40 przypadków zachorowań na koronawirusa.

To nie pierwszy związany z kwarantanną incydent w tym kraju. W poniedziałek lokalne media poinformowały o awanturze między policją a mieszkańcami dystryktu Nyanza. W efekcie policjanci mieli zastrzelić dwóch mężczyzn. BBC jednak nie potwierdziło tej wersji przebiegu zdarzeń.

Źródło: bbc.co.uk

3 KOMENTARZE

Comments are closed.