Koronawirus. Rosja zamyka granice

Policjanci z psami patrolują ulice Moskwy. Zdjęcie: EPA/SIERGEJ ILNICKI Dostawca: PAP/EPA.
Policjanci z psami patrolują ulice Moskwy. Zdjęcie: EPA/SIERGEJ ILNICKI Dostawca: PAP/EPA.

Rosja od poniedziałku 30 marca całkowicie zamknie granice w związku z koronawirusem. Wstrzymany zostanie ruch przez przejścia graniczne samochodowe, kolejowe, piesze i rzeczne – głosi rozporządzenie rządu Rosji opublikowane w sobotę na stronie internetowej.

Decyzja wejdzie w życie o północy czasu moskiewskiego z niedzieli na poniedziałek (w niedzielę 29 marca o godz. 23 w Polsce). Rząd wskazał, że ograniczenie ruchu przez przejścia graniczne jest tymczasowe, ale nie podał terminu jego obowiązywania.

Decyzji tej nie podlegają m.in.: dyplomaci, członkowie delegacji oficjalnych, obywatele Rosji wyjeżdżający z kraju z powodu śmierci bliskiego krewnego, mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego, którzy podróżują do tego regionu z innych części Rosji, a także posiadacze paszportów Rosji mieszkający w obwodach donieckim i ługańskim w ukraińskim Donbasie.

Liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wynosi w Rosji 1264 (według stanu na sobotę). Najwięcej zakażeń jest w Moskwie – ponad 800.

W sobotę po południu poinformowano o dwóch nowych przypadkach śmiertelnych. Łączna ich liczba wynosi – według różnych danych – sześć bądź siedem. Po jednej osobie zmarło w Petersburgu i w Orenburgu, pozostałe – w Moskwie.

Rosja już wcześniej zakazała wjazdu obywatelom obcych państw do 1 maja br. i zawiesiła międzynarodowe połączenia lotnicze.

PAP

2 KOMENTARZE

  1. Dziennie w Polsce normalnie umiera 1124 osoby a rodzi się 1036. DZIENNIE – miesięcznie ponad 30.000. Co to jest 17 zmarłych rzekomo na COVID w porównaniu do 30 tysięcy bez pandemii? Więcej będzie samobójstw z powodu bankructw wymuszonych ograniczeniami działalności społeczeństwa. Do dziś na świecie rzekomo na COVID umarło 30 tyś – tyle samo co u nas co miesiąc z przyczyn innych.

Comments are closed.