Ostra ustawka pseudokibiców. Kolejne zatrzymania [VIDEO]

Obrazek ilustracyjny/ Foto: policja.pl
Obrazek ilustracyjny/ Foto: policja.pl
REKLAMA

Gorzowscy policjanci docierają do osób powiązanych ze środowiskami pseudokibiców. W ich ręce wpadło kolejnych trzech napastników, którzy w ubiegłą sobotę brali udział w ustawce.

Decyzją Sądu dwóch pseudokibiców tymczasowo aresztowano. Kolejny czeka na przeprowadzenie czynności procesowych przez policję i prokuraturę.

W ubiegły weekend 21 marca Internet obiegło wstrząsające nagranie. Widać na nim grupę około 30 osób, które na jednej z gorzowskich ulic okładają się pięściami i kopią. Policjanci z Gorzowa zatrzymali dziewięciu napastników. Zabezpieczone przedmioty potwierdziły przypuszczenia śledczych, że była to ustawka pseudokibiców.

REKLAMA

Oględzinom i badaniom laboratoryjnym poddano kominiarki z emblematami klubów sportowych oraz ochraniacze na szczękę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie kilku uczestników ustawki, a później na ich zatrzymanie. Śledczy wnioskowali o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do ich wniosku i od tygodnia 9 pseudokibiców znajduje się za bramą aresztu śledczego.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Jak informuje policja, gorzowscy funkcjonariusze prowadzą śledztwo w celu zatrzymania pozostałych pseudokibiców biorących udział w ustawce. Pomóc ma w tym zabezpieczony monitoring, nagrania oraz informacje od świadków.

Źródło: policja.pl

REKLAMA