Grzegorz Braun: Kto wykupi Polskę? [WIDEO]

Grzegorz Braun: Kto wykupi Polskę? / foto: YouTube: NCzasTV

Grzegorz Braun był gościem telewizji NCzasTV, gdzie przypomniał wypowiedzi zagranicznych polityków i postawił niewygodne pytania.

W ostatnich dniach jeden z francuskich ministrów powiedział, że rząd francuski jest przygotowany na wykup przedsiębiorstw, które będą padały. I rząd niemiecki jest na to przygotowany – zaczął Grzegorz Braun.

I teraz, żeby to było dobrze zrozumiałe, nie przesądzając skali tego zjawiska. Jeśli takie wieści z Chin dochodzą, że zostało wykorzystane to nieszczęście do tego, żeby się Chińczycy uwłaszczyli na rozmaitych dobrach, które zostały wyprodukowane u nich przez Zachodnią przedsiębiorczość – dodawał.

Jeśli do tego stopnia tę perspektywę poważnie traktują przedstawiciele rządów położonych na zachód od polski to stawiam pytanie: kto i za ile dokona wykupu polskiej przedsiębiorczości pod jesień tego roku? – pytał poseł Konfederacji.

Mamy taki program: z jednej strony weźcie kredyt, z drugiej strony mamy program roboty publiczne. To nie może skutkować niczym na dłuższą metę dobrym. Przez dobre rozumiemy to, że interes się kręci, jeden kupuje drugi sprzedaje, jeden i drugi odnosi z tego jakąś korzyść – mówił Braun.

Obawiam się, że jeśli Chiny znalazły się w takiej sytuacji, że coś trzeba było kupować. Jeżeli Francja i Niemcy widzą tą samą perspektywę, która się przed nimi otwiera, to jest pytanie czy istnieje jakiś polski kapitał, który mógłby te upadające polskie biznesy wykupić – podkreślił polityk.

11 KOMENTARZE

 1. Tak. Rząd je wykupi za grosze. A konkretnie za drukowane od stycznie bez umiaru, pieniądze. Bo to jest cel Kaczyńskiego i jego bandy-zlikwidować prywaciarzy i powrócić do świetlanej przeszłości gomułkowskich rządów społeczeństwem niewolników. To jest cel PiS.

 2. ▌▌Permanentnym efektem socjalizmu jest to, że kasa wiecznie pusta, a naród doprowadzany stopniowo do nędzy.

  „Problem z socjalistami jest taki, że w końcu zawsze kończą im się cudze pieniądze.” — Margaret Thatcher.

  .

  Greccy socjaliści uciekli w końcu z kraju wywożąc za sobą MILIARDY euro, dlaczego polscy socjaliści mieliby być inni?

  .

  • ▌▌Niemieccy socjaliści zostawili Niemcy w kompletnej ruinie i też uciekli z gigantyczną kasą do Ameryki Południowej. Dlaczego polscy socjaliści mieliby być inni?

   .

   • ▌▌Kiedy socjaliści doprowadzają kraj do upadku, a społeczeństwo do nieuniknionej nędzy, rozpoczyna się operacja „pierzyna”.

    .

    ▌▌Jak znalazł: dalekowzrocznym ruchem swojego kierownictwa Partia zabroniła Polakom kupować ziemię rolną w Polsce (dla socjalistów to „oczywista oczywistość” — choć jednocześnie swoim partyjnym wybrańcom udzieliła tu kilku typowo feudalnych przywilejów, np. żydom), a zarazem w zeszłym roku Partia, widocznie przewidując nadciągającą ostatnią godzinę, pozwoliła swoim zaufanym urzędnikom z KOWR zastawiać ziemię Polaków pod zagraniczne kredyty. (Co wolno partyjnemu wojewodzie, to nie tobie — polski smrodzie!).

    No to kiedyś obudzimy się w Polsce-wydmuszce po cichu wyprzedanej do czysta, wprawdzie bez pieniędzy, za to zakredytowanej ponad dach — do spłacania przez następne pokolenia półdarmowej pracy Polaków, kiedy tymczasem pasożytnicza kasta urzędnicza ucieknie zupełnie jak socjaliści z Grecji z ukradzionymi miliardami, ciesząc się, że udało im się w końcu „uciec z tego syfu”.

    .

    ▌▌A tak się fantastycznie składa, że dotychczas ulubionym kierunkiem ucieczki złodziei przed okradzionymi Polakami był akurat Izrael — wystarczy w jakikolwiek sposób podnieść jakiekolwiek związki rodzinne z Izraelem, a ten już nieugięcie odmawia Polsce ekstradycji bez względu na skalę zbrodni popełnionych na Polakach.

    Wypróbowany przyjaciel! Prawdziwe to szczęście mieć choć jednego takiego, gdy wybije czarna godzina i trzeba będzie uciekać jak Ceausescu przed okradzionymi Polakami!

    Dźwigające kraj z ruiny kolejne pokolenia biednych Polaków będą mogły sobie jedynie wspominać niedyskretnie puszczone selfiki z kierownictwem Partii, jak zażywając skromnej emerytury na najwyższym pokładzie swojego jachtu „CPK” zacumowanego pod słonecznym Tel Awiwem wesoło błyskając złotymi zębami przymierza kolejne brylantowe garnitury — właśnie wylądował na rufie wierny kapciowy śmigłowcem ze świeżymi ostrygami i wybraną z karty resztą frutti di mare…

    .

 3. Morawiecki w swoim wystąpieniu kiedyś powiedział, że Polska rządzi ktoś z zagranicy. No wiadomo kto, mamy ministra finansów bez wyższego wykształcenia, ale za to to nasz brat co w nim płynie krew wiadomo jaka, jak to powiedział Duda.Morawiecki już dawno Nas sprzedał, My nie mamy już nic, a teraz będzie po złotówce?

 4. Jak wy śmiecie sugerować, że „Żydzi są”? Goje mogą z tego wyciągnąć wniosek, że skoro „są”, to też czegoś „chcą”. A jak „chcą”, to to może być w konflikcie z chęciami innych narodów… O Żydach to można powiedzieć (jeżeli się „mądrym i przyzwoitym”), że tyleeeee przeeeecieeeeeerpieeeeli, albo jeszcze lepiej tyyyyyleeeeee przeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeecieeeeeeeeeeeeeeeeeeerpieeeeliiiiiiiiiiiiiiiiiii, że to taki mąąąąądry naróóóóód, że jeżeli hatujesz jetno szicie, to hatujesz cały świat, holokhałsta, hioliokhałsta, holokaaaałsta, aj waj!

 5. Plan globalny jest taki – zniszczyć mały i średni biznes, przejąć go przez banki, zniewolić totalnie ludzi (zasiłki i UBI…), zaszczepić czipem.

Comments are closed.