Koronawirus. Szwedzi w odmętach szaleństwa. Pierwszeństwo w leczeniu, przed starszymi osobami mają młodzi nielegalni imigranci

Szwecja - muzułmanie - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Twitter
Szwecja - muzułmanie - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Twitter

Szwedzka Narodowa Rada Zdrowia i Opieki Społecznej opracowała kolejne wytyczne dotyczące priorytetu leczenia pacjentów z koronawirusem. Wynika z nich, że nielegalni imigranci mają pierwszeństwo przed szwedzkimi seniorami.

Zgodnie z nowymi zaleceniami młodzi nielegalni imigranci mogą nieć pierwszeństwo w leczeniu koronawirusa przed starszymi Szwedami i osobami, które wcześniej miały przewlekłe choroby.

Wytyczne ogłosił Thomas Lindén z Narodowej Rady Zdrowia i Opieki Społecznej. Jak podaje portal Nyheter Idag lekarze podejmując decyzje o powinni uwzględniać przede wszystkim  „potrzeby medyczne, a nie kwestie takie jak np. obywatelstwo chorego”.

– Zasady ustalania priorytetów mówią, że powinniśmy ustalać je na podstawie potrzeb medycznych i że wszyscy ludzie mają taką samą wartość. Oznacza to, że osoby pracujące w opiece medycznej nie powinny myśleć o statusie prawnym, obywatelstwie (pacjenta – przyp. red.) powiedział.

Te wytyczne teraz skorelowane są z poprzednimi, które mówiły, iż osoby młode i zdrowe mają pierwszeństwo w leczeniu przed starszymi i tymi z wcześniejszymi przewlekłymi chorobami. Teraz w w praktyce oznacza to, że jeśli lekarze mają do wyboru kogo ratować najpierw – nielegalnego imigranta, Czy Szweda seniora, to w pierwszej kolejności mają zając się przybyszem.

Informacje o tym, iż władze Szwecji opracowały plan selekcji chorych pojawiły się już kilkanaście dni temu. Wtedy pojawiały się też doniesienia, iż wbrew zapewnieniom rządu służba zdrowia nie jest przygotowana na to, by zmierzyć się epidemią koronawirusa.

Praktyka ma więc być taka: starszy Szwed, który całe życie płacił podatki na służbę zdrowia tera ma ustąpić miejsca nielegalnemu imigrantowi. Ale nie tylko on – także młodsi Szwedzi, musza pogodzić się z tym, że zamiast ich np. rodziców leczeni będą nielegalni imigranci.

9 KOMENTARZE

 1. ▌▌Socjalizm zawsze tak działa. Przecież u nas „od zawsze” płacisz przymusowo całe życie składki zdrowotne, a na koniec po przekroczeniu limitów wieku nie masz prawa otrzymać leczenia na dane schorzenia w socjalistycznej służbie zdrowia: po prostu płać i zdychaj — selekcja jak na rampie (tylko nie zapomnij zapłacić wszystkich składek!).

  W normalnej, zdrowej gospodarce kto pracuje, oszczędza — kupuje sobie takie ubezpieczenie i usługi zdrowotne na jakie ma ochotę i komu ma ochotę (np. wnukom). Ten, kto ciężko pracował całe życie sam decyduje o tym jak ma być leczony — a nie pasący się ukradzionymi mu pieniędzmi i decydujący za niego: o jego pieniądzach, ale nawet o jego życiu (sic!) socjalistyczni urzędnicy pasożytniczej kasty biurokratycznej.

  .

  • ▌▌W socjalistycznej służbie zdrowia całe życie płacisz hojne składki pasożytniczej kaście urzędniczej, a w chorobie jesteś zmuszony żebrać o łaskawie rzucane na ziemię ochłapy.

   .

  • To nie socjalizm, bo np. socjalista Hitler nie stosowałby takich kryteriów. W socjalistycznej III Rzeszy Niemiec był na szczycie, a inni mieli status niewolników. Również w naszym PRL, przy jego słabościach, nie do pomyślenia byłaby taka sytuacja. W Szwecji po prostu działa program pilotażowy niszczenia białej rasy. HINT: Barbara Spectre.

 2. Dla uzupełnienia najnowsze oficjalne statystyki, z niedzieli 29.03 z godz. 14.00. Zarażonych 3700 (1763 kobiet, 1937 mężczyzn; pozostałe płcie trzymają się dzielnie), na opiece intensywnej: 225 (69 K, 186 M); zgony: 110 (43 K, 67). Feministki jeszcze nie protestują z powodu wyraźnego braku parytetu, ale można się spodziewać wszystkiego. Nieoficjalnie podaje się, że prawie połowa ofiar to Somalijczycy z jednej dzielnicy pod Sztokholmem – większość jest niepiśmienna i w ogóle nie wie, że coś się dzieje.

 3. W zasadzie Szwedzi spełnili już swoje zadanie i mogą odejść.
  Ich upadek i unicestwienie powinno być przestrogą dla innych narodów na temat czego nie należy robić.
  Popieram leczenie imigrantów przed rdzennymi Szwedami – młodymi czy starymi – nieważne.

 4. Warto zapamiętać te piękne i skądinąd słuszne wytyczne,kiedy nadejdą(jeśli w ogóle)normalne czasy-tylko ostatni frajer płaci składki.

 5. Czyżby pierwszeństwo w leczeniu mieli także sodomici, gomorytki, działacze LGBT i wszelakiej maści cudactwo jako osobnicy niezbędni lewackiemu społeczeństwu.

Comments are closed.