NASA wydała ostrzeżenie! To będzie KONIEC ŚWIATA. Podano dokładną datę uderzenia asteroidy

Asteroida. Foto: YouTube
Asteroida. Foto: YouTube

Co jakiś czas pojawiają się mniej lub bardziej wiarygodne spekulacje czy przepowiednie o końcu świata. Tymczasem NASA ostrzega przed kosmicznym kataklizmem, który może zniszczyć świat, jaki znamy. Asteroida Bennu waży 77 mld ton (!) i – według Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej – wkrótce uderzy w kulę ziemską. I raczej marna szansa, by ktokolwiek to przeżył.

Szanse na to, że asteroida Bennu uderzy w ziemię są spore jak na kosmiczne warunki. Wynosi 1:2700. Do zdarzenia miałoby dojść w 2135 roku. Choć termin wydaje się być odległy, aby powstrzymać ewentualne zderzenie asteroidy-giganta z ziemią rząd USA już pracuje nad tym, by – dosłownie – ocalić świat.

Wstępne plany zakładały konstrukcję wielkiego statku kosmicznego, który byłby uzbrojony w rakiety jądrowe. Odrzucono jednak ten projekt. Uznano, że rozsadzenie tak wielkiej asteroidy bronią masowego rażenia rozbiłoby ją na mniejsze, lecz nadal ogromne kawałki, które uderzyłyby w ziemię i spowodowały wielkie spustoszenie.

Nowy plan proponowany przez naukowców z NASA brzmi kuriozalnie, ale jest o wiele tańszy i może rzeczywiście odmienić bieg historii. Zaproponowano bowiem wysłanie na asteroidę satelity, która… pomalowałaby ją. Wykorzystanie specjalnej farby może doprowadzić do zmian termicznych i w efekcie do zmiany trajektorii lotu potężnego głazu.

Asteroida Bennu została odkryta w 1999 roku. Skała ta ma 500 metrów średnicy i waży 77 mld ton. Dla porównania, katastrofę tunguską miałby spowodować obiekt mający „zaledwie” 50-100 metrów średnicy.

9 KOMENTARZE

  1. Hmm, nie potrzeba żadnych stwierdzeń eksperckich, żeby wiedzieć, że koniec naszego świata niewątpliwie kiedyś nastąpi , gdy np. wygaśnie Słońce albo coś rąbnie w naszą Ziemię; przecież tak wyginęły dinozaury kilkadziesiąt milionów lat temu gdy potężny meteoryt uderzył w Ziemię.

  2. Serio, i wy się uważacie za poważnych ludzi ? W dobie kryzysu wywołanego pandemią straszycie ludzi pisząc wielkimi literami „koniec świata”? A tekst opisuje katastrofą do której MOŻE dojść za 115 lat, a jej prawdopodobieństwo wynosi oszałamiające 0,037%. Już całkiem wam na mózg padło?

  3. Z moich obliczeń wynika, że metr sześcienny tego kamienia (kula o średnicy 500 km) ma masę 385 ton. Coś tu nie gra (chyba że się pomyliłem 77.000.000.000 ton / 200.000.000 metrów sześciennych = 385).

Comments are closed.