Berkowicz nie przebiera w słowach: Jakim trzeba być bydlakiem, żeby taką ustawę napisać!

Konrad Berkowicz.
Konrad Berkowicz. (Fot. PAP)

Konrad Berkowicz nie pozostawia suchej nitki na niektórych rozwiązaniach tzw. tarczy antykryzysowej. Polityk Konfederacji bezpardonowo atakuje zapisy, które mają rzekomo ulżyć przedsiębiorcom w czasach kryzysu.

W ramach przyjętych przez rząd rozwiązań na czas pandemii koronawirusa, przedsiębiorcy nie będą musieli płacić składek na ZUS przez 3 miesiące. Oczywiście muszą spełnić pewne kryteria.

Ze zwolnienia skorzystać mogą tzw. samozatrudnieni. Warunkiem do tego jest pokazanie przychodów za miesiąc luty. Czyli za okres, gdy zarówno Polska, jak i większość świata funkcjonowała jeszcze normalnie, a rynek funkcjonował bez zakłóceń.

By skorzystać z ulgi na ZUS, samozatrudnieni, którzy opłacają składki tylko za siebie, w lutym musieli mieć przychód niższy niż 15 681 złotych. Przychód, a nie dochód. Ktoś, kto działa na przykład na niskich marżach, ale kupuje i sprzedaje dużo towarów, wskazany przez państwo przychód przekracza w kilka dni. Sam dochód jednak może być minimalny. ZUS trzeba jednak zapłacić.

Takie rozwiązanie surowo ocenił Berkowicz. „Jakim trzeba być bydlakiem, żeby taką ustawę napisać i za taką ustawą zagłosować! Ktoś, kto zarobił w lutym 5000 na swoich usługach – ZUS-u płacić nie musi (i słusznie!). Ale ktoś, kto zarobił 3000, ale żeby je zarobić, musiał kupić towaru za 13000 i sprzedać za 16000, ma płacić ZUS nadal” – napisał poseł.

„Trudno o większą nikczemność, niż pozostawienie jednoosobowym działalnościom gospodarczym obowiązku płacenia haraczu na ZUS, która przez zakazy Rządu od marca nie może zarabiać, tylko dlatego, że w lutym miała PRZYCHÓD wyższy niż 15600 PLN” – nie ma wątpliwości Berkowicz.

Poseł Konfederacji nie ma także zbyt pozytywnego zdanie o całej tzw. tarczy antykryzysowej. „To próba Rządu powiedzenia przedsiębiorcom „spieprzajcie!” – w taki sposób, by poczuli podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży. Niestety, Panie Premierze, przedsiębiorcy potrafią liczyć i przez Pańskie działania ich pracownicy niedługo będą musieli liczyć na siebie” – twierdzi Berkowicz.

30 KOMENTARZE

   • Przecież on bierze, pewnie kilka „resortowych” tysięcy dlatego stara się tresować motłoch do płacenia. Głupi nie jest tylko – szuka głupich

  • na emeryturę każdy powinien zapracować sam, a składek od bardzo dawna już nie ma, a ty jesteś albo głupi – podwójnie bo nie rozumiesz więc jesteś głupi, trolujesz za darmo więc jesteś głupi, powtarzanie słowa „więc” jest zamierzone. Albo jesteś zdrajcą, za parę srebrników, nie mogę się zdecydować co gorsze

 1. Panie KONRADZIE PYTANIA -KTO i z JAKIEGO KONTA ma Płacić Renty ,Emerytur ,Chorobowe? Czy to Znów z podatków EMERYTA? Proszę pomyśleć,a nie pisać Banialuk.Dlaczego Pan się Lansuje JĄTRZĄC.

  • Z pustego i Morawiecki nie naleje, więc dlaczego każe innym?
   Zamrozić składki ZUS, wypłacać wszystkim przez ten czas sensowną emeryturę socjalną. Jak dotyka wszystkich, to niech dotyka wszystkich.

  • Przecież Ci emeryci już sobie swoje emerytury opłacili. Próbujesz nam wmówić że tych pieniedzy które w tym wspaniałym systemie odkładali przez wiele lat pracy NIE MA? :)

  • Chikuj, właśnie! Emerytury są opodatkowane. Nawet z tych 1200 zł brutto „trzynastki” do budżetu 220 zł wraca, bo emeryci dostać mają 980 zł. Ich płace, do momentu przejścia na emeryturę, były opodatkowywane przez kilkadziesiąt lat. Skąd zatem te brednie iż emerytury „fundują” aktualnie pracujący?!

    • Martw się o siebie serduszko kapuściane!
     Senator RP, od 2013 roku, Zdzisław Pupa – to kolega twojego szefa.
     Będziesz zlizywał muchy z jego portretu, jak ci każe.

 2. slabe komentarze …..cieniasy nie sluchaja i czepiaja sie ostatnioego zaslyszanego slowa ( z okolnika nadzorczego) Pozdrawiam…

 3. Dlaczego z podatków emeryta? Czy tylko emeryci płacą podatki?
  Poza tym nie jestem pewien czy wymienione przez Pana świadczenia płaci się tylko ze składek zusowskich, kiedyś zdaje się totolotek pożyczał Zusowi, i budżet też co trochę dokłada do tej piramidy.

 4. Ale kretynizmy w komentarzach tragedia, kto będzie płacić na emerytury? A zastanowiłeś się jeden z drugim co będzie jak za 4 miesiące 50 % polaków nie będzie mieć pracy bo firmy zbankrutują ?

   • W Hameryce jest tak już od ponad 50 lat. „Retirement” jest częścią „The American Dream”. Dodam że tak jest każdym państwie bazującym na prusackiej państwowości, czyli socjalizmie.

 5. Po komentarzach widzę, że Polacy przestają rozumieć co się mówi po polsku. A właściwie obserwując to widać, że Polacy niczego już nie rozumieją i rozumieć nie chcą.

 6. Upadek wielu przedsiębiorstw to dramatyczne pogorszenie sytuacji materialnej rodzin nie tylko przedsiębiorców, ale i ich pracowników. W efekcie powstanie taka dziura w budżecie, że rząd będzie musiał podpisać cyrograf w imieniu wszystkich Polaków, i to jeszcze tych, którzy dopiero się urodzą.

 7. Emerytura obywatelska, równe świadczenie socjalne dla wszystkich, wypłacana bez zbędnej biurokracji ZUSu prędzej, czy póżniej będą jedynym sensownym rozwiązaniem, ale to wymusi kryzys. Być może w Polsce będą równi i równiejsi czyli np. sędziowie i MSW (osobna kasa emerytalno-rentowa).

 8. Iluzja władzy jaką Syjonisci zostawili Prezesowi, jest jego obsesją i sensem istnienia. Dlatego dokona dowolnego antypolskiego posunięcia, by tą władzę nad swoimi pacynkami mieć. Metodą oszustwa, przeinaczania pojęć, cenzurą, wytwarza w swym niezbyt kumatym elektoracie wrażenie Zbawcy Narodu. Lud pisowski, słyszy w TVP o „pomocy”ze strony Ojca Jarosława, realisci ekonomiczni, widzą zagładę resztek polskiej przedsiębiorczości.
  Polak „solidarnościowiec”, wyznawca NWO zapisanego w 21 postulatach ze Stoczni, wykłóca się o emeryturę z okradanymi pracującymi „Jak zabierały, to niech tera dają”. Kłócąc sie tak barany z jednej i drugiej strony nie mają pojęcia, że kolonia żydowska Polin, płaci roczny haracz swym właścicielom żydom w wys 300 mld zł. A oni sami pod stopami mają majątek wart kilkaset bln $.

 9. Banda imbecylów broniących ZUS. Jacy wy głupi jesteście, jacy żałośni.
  Bronią oprawców i katów. W pale się nie mieści. Zobaczcie jaka kwota wolna od podatku jest w innych państwach, nawet tych z trzeciego świata i porównajcie to z Polską, imbecyle.

  Ludzie płacą np. w UK wielokrotnie mniejszą składkę na emeryturę czy rentę, a otrzymują parokrotnie większę rentę i emeryturę jak przeciętny Polak. Puknijcie się w głupie łby. Nigdzie nie jest tak praca opodatkowna i karana jak w Polsce. Nigdzie palanty, a wy szydzicie z tych, którzy ten problem złodziejstwa i bandyctwa widzą i opisują. Nic dziwnego, że ta banda buduje sobie takie oddziały w całej Polsce, nic dziwnego, że na całą tą biurokrację idą niewyobrażalne pieniądze, bo ich stać po prostu na to skoro cały kraj charuje, by im płacić haracze.

 10. ja bym chciał aby jakieś koło poselskie złożyło projekt ustawy składający się z tylko dwóch punktów:
  1) od następnego kwartału po uchwaleniu ustawy wprowadza się dobrowolność wyboru ubezpieczenia emerytalnego i zdrowotnego oraz znosi się obowiązek opłacania składek na ZUS pozostawiając taką możliwość jako wariant wybrany
  2) od następnego roku po uchwaleniu ustawy wprowadza się dla wszystkich obywateli kwotę wolną od podatku w wysokości jaka do tej pory przysługiwała tylko parlamentarzystom RP – zrównując je

Comments are closed.