Bosak na podium i tuż za kandydatką KO! Będzie druga tura? [SONDAŻ]

Andrzej Duda i Krzysztof Bosak. Foto: PAP/EPA
Andrzej Duda i Krzysztof Bosak. Foto: PAP/EPA

Stało się! Krzysztof Bosak w sondażu Ibris dla „Onetu” stanął na podium. Jeśli tendencja, którą pokazuje ten sondaż się utrzyma, a w wyborach obecny prezydent Andrzej Duda nie odniesie zwycięstwa w I turze z wynikiem powyżej 50 proc., to właśnie prawicowy kandydat będzie rywalem Dudy w II turze. Jeśli oczywiście władza w swym partyjnym szaleństwie nie przełoży wyborów.

Sondaż umieszcza Andrzeja Dudę na pierwszym miejscu z mocnym wynikiem 54,6 proc. Z taką siłą, II tury by nie było. Deklasuje też innych rywali. Wzrost poparcia wobec ostatniego badania to 13,4 pproc.

Małgorzata Kidawa-Błońska zajmuje drugie miejsce z wynikiem 12,1 proc.  To potężny spadek o 11 pproc.

Natomiast Krzysztof Bosak po raz pierwszy wchodzi na podium, co jest przełomem dla Konfederacji. Mało tego – niewiele brakuje, by to właśnie prawicowy kandydat był rywalem Dudy w ewentualnej II turze wyborów. Na Bosaka obecnie deklaruje oddanie głosu 9,7 proc. To wzrost o 4,9 pproc.

Obecnie więc między Małgorzatą Kidawą-Błońską a Krzysztofem Bosakiem jest jedynie 2,4 proc. różnicy. Biorąc pod uwagę, że kandydatka KO solidnie traci, a Bosak regularnie zyskuje poparcie, za miesiąc może być zmiana na drugim miejscu.

Pozostałe miejsca zajęli Robert Biedroń (9,2 proc., wzrost o 3,1 pproc), Władysław Kosiniak-Kamysz (6,8 proc., spadek o 0,4 pproc.) i Szymon Hołownia (3,9 proc., spadek o 3,7 pproc.).

Frekwencja w wyborach wyniosłaby około 20 proc.

Źródło: onet.pl

Comments are closed.