Bosak na podium i tuż za kandydatką KO! Będzie druga tura? [SONDAŻ]

Andrzej Duda i Krzysztof Bosak. Foto: PAP/EPA
Andrzej Duda i Krzysztof Bosak. Foto: PAP/EPA

Stało się! Krzysztof Bosak w sondażu Ibris dla „Onetu” stanął na podium. Jeśli tendencja, którą pokazuje ten sondaż się utrzyma, a w wyborach obecny prezydent Andrzej Duda nie odniesie zwycięstwa w I turze z wynikiem powyżej 50 proc., to właśnie prawicowy kandydat będzie rywalem Dudy w II turze. Jeśli oczywiście władza w swym partyjnym szaleństwie nie przełoży wyborów.

Sondaż umieszcza Andrzeja Dudę na pierwszym miejscu z mocnym wynikiem 54,6 proc. Z taką siłą, II tury by nie było. Deklasuje też innych rywali. Wzrost poparcia wobec ostatniego badania to 13,4 pproc.

Małgorzata Kidawa-Błońska zajmuje drugie miejsce z wynikiem 12,1 proc.  To potężny spadek o 11 pproc.

Natomiast Krzysztof Bosak po raz pierwszy wchodzi na podium, co jest przełomem dla Konfederacji. Mało tego – niewiele brakuje, by to właśnie prawicowy kandydat był rywalem Dudy w ewentualnej II turze wyborów. Na Bosaka obecnie deklaruje oddanie głosu 9,7 proc. To wzrost o 4,9 pproc.

Obecnie więc między Małgorzatą Kidawą-Błońską a Krzysztofem Bosakiem jest jedynie 2,4 proc. różnicy. Biorąc pod uwagę, że kandydatka KO solidnie traci, a Bosak regularnie zyskuje poparcie, za miesiąc może być zmiana na drugim miejscu.

Pozostałe miejsca zajęli Robert Biedroń (9,2 proc., wzrost o 3,1 pproc), Władysław Kosiniak-Kamysz (6,8 proc., spadek o 0,4 pproc.) i Szymon Hołownia (3,9 proc., spadek o 3,7 pproc.).

Frekwencja w wyborach wyniosłaby około 20 proc.

Źródło: onet.pl

11 KOMENTARZE

 1. Bosak jest nijaki, ale na tle reszty tego upośledzonego towarzystwa nawet tak ktoś jak on wygląda bardzo korzystnie. Niemniej Duda pewnie wygra to starcie, bo jego sekta jest na tyle ogłupiona przez TVP, że masowo pójdzie 10 maja na wybory i przy okazji zarazi się koronawirusem. To będzie pyrrusowe zwycięstwo PiS, okupione życiem kilku tysięcy wiernych fanów Polin.

 2. Żadne wybory w maju się nie odbędą.

  1. Samorządy nie zorganizują wyborów, powołując się zagrożenie epidemiologiczne, a także najprawdopodobniej na niemożność skompletowania pełnego składu komisji wyborczych.

  Rozumiecie Państwo ten obciach na skalę europejską, a może i światową?
  Wielki Kaczelnik powiedział, że wybory powinny się odbyć, a powiedzmy, wójt Koziej Wólki odpowie: A takiego wała się odbędą!!! I stosowny gest znany pod nazwą „Tu się zgina dziób pingwina”;.
  Albo – wójt wykona gest środkowym palcem, jaki nam zaprezentowała zupełnie niedawno pani poseł Lichocka. Założę, się to akurat wszystkie światowe media by pokazały.

  2. Ktoś starszy i mądrzejszy podpowiedział Premierowi i członkom rządu: prezes prezesem, ale panowie żarty się skończyły.

  Jeżeli tylko będzie wola polityczna u naszych następców u władzy to zostaniemy oskarżeni z:

  Art 165 Kodeksu Karnego:
  § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wiel­kich rozmiarach
  1. powodując zagrożenie epidemiologiczne lub sze­rzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,

  5. … podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  Przepis naprawdę jest jasny i jednoznaczny. Jeżeli ktoś myśli, że Kaczelnikowi się upiecze, to jest w błędzie. Jarosław Kaczyński (jeżeli będzie wola polityczna) zostanie oskarżony o podżeganie do zbrodni, a także, być może o współsprawstwo.

  • Po to właśnie był atak na sądy – żeby nikt tych szkodników spod szyldu IV Kaczpospolitej Ludowej nie wysłał za kratki.

 3. Wybory nie powinny się odbyć w tym terminie w takich warunkach. Wybory zostaną zakwestionowane i nie wiem czy warto się napinać. Duda i tak ma wygraną w kieszeni jeśli wybory odbędą się w maju.

 4. Czyżby po deklaracji pani MK-B dotyczącej przerwania kampanii wyborczej przestali ją popierać ci, którzy robili to dla beki?

 5. Rozumiem, że Kigawa (psiapsiuła warta tyle co jej boss Tusek i psiapsiuła Kopacz) bo jest z dużej partii (w ostatnich latach), rozumiem Kosiniaka, choc taki wymoczkowaty, Bosak to oczywistośc, ALE biedroń i hujłownia to nieporozumienie – kompletne beztalencia, bez zaufania, a jeden w dodatku zboczeniec.

 6. Idioci zagłosują na babę z brodą /Grodzki/a, różnych dziwolągów, zboczków, niedorozwiniętych np. Kononowicz (nic nie będzie) bo wyborcy w większości są debilami z wypranymi mózgami. Demokracja to durnota i nie prawda, że nic lepszego nie wymyślono. A technokracja ?

Comments are closed.