Raport z Włoch. Sytuacja stabilnie tragiczna

Koronawirus. Włochy. Obrazek ilustracyjny. Źódło: pixabay
Koronawirus. Włochy. Obrazek ilustracyjny. Źódło: pixabay

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło z powodu koronawirusa 812 osób. Wykryto 4 050 nowych zakażeń.

Tym samym liczba ofiar śmiertelnych epidemii we Włoszech wzrosła do 11 591, a łączna liczba odnotowanych zakażeń to 101 739. Wyglada więc na to, że dobowa liczba liczba nowych zakażeń i zgonów ustabilizowała się. Nadal jest to wysoki poziom (700 – 800 zgonów i 4 000 – 5 000 nowych zakażeń), ale nie ma już dramatycznych wzrostów z dnia na dzień.

– W ostatnich dniach w Lombardii wiele zmieniło się w przebiegu epidemii koronawirusa, spada liczba przypadków zakażeń – tak sytuację opisał w poniedziałek przedstawiciel władz tego włoskiego regionu Giulio Gallera. Jego zdaniem są rezultaty wprowadzonych kroków.

W wywiadzie dla włoskiej telewizji Canale 5 Gallera, który jest szefem wydziału do spraw polityki socjalnej we władzach regionalnych, powiedział: „W Lombardii zauważamy stopniowy spadek liczby przypadków, ale przede wszystkim presji na pogotowie i wezwań karetek”.

„W ciągu ostatnich czterech dni dużo się zmieniło” – dodał Gallera.

Podał dane ze szpitala zakaźnego w Mediolanie, gdzie w piątek odnotowano 39 zgonów osób z koronawirusem, w sobotę 7, a w niedzielę 9.

„To tylko jeden przykład , ale redukcja jest, a zatem to pozytywne dane” – podkreślił przedstawiciel regionu Włoch najbardziej dotkniętego przez epidemię. (PAP)

Comments are closed.