Raport z Włoch. Sytuacja stabilnie tragiczna

Koronawirus. Włochy. Obrazek ilustracyjny. Źódło: pixabay
Koronawirus. Włochy. Obrazek ilustracyjny. Źódło: pixabay

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło z powodu koronawirusa 812 osób. Wykryto 4 050 nowych zakażeń.

Tym samym liczba ofiar śmiertelnych epidemii we Włoszech wzrosła do 11 591, a łączna liczba odnotowanych zakażeń to 101 739. Wyglada więc na to, że dobowa liczba liczba nowych zakażeń i zgonów ustabilizowała się. Nadal jest to wysoki poziom (700 – 800 zgonów i 4 000 – 5 000 nowych zakażeń), ale nie ma już dramatycznych wzrostów z dnia na dzień.

– W ostatnich dniach w Lombardii wiele zmieniło się w przebiegu epidemii koronawirusa, spada liczba przypadków zakażeń – tak sytuację opisał w poniedziałek przedstawiciel władz tego włoskiego regionu Giulio Gallera. Jego zdaniem są rezultaty wprowadzonych kroków.

W wywiadzie dla włoskiej telewizji Canale 5 Gallera, który jest szefem wydziału do spraw polityki socjalnej we władzach regionalnych, powiedział: „W Lombardii zauważamy stopniowy spadek liczby przypadków, ale przede wszystkim presji na pogotowie i wezwań karetek”.

„W ciągu ostatnich czterech dni dużo się zmieniło” – dodał Gallera.

Podał dane ze szpitala zakaźnego w Mediolanie, gdzie w piątek odnotowano 39 zgonów osób z koronawirusem, w sobotę 7, a w niedzielę 9.

„To tylko jeden przykład , ale redukcja jest, a zatem to pozytywne dane” – podkreślił przedstawiciel regionu Włoch najbardziej dotkniętego przez epidemię. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Najważniejsze, żeby nie było „antysemityzmu”. Czujni Synowie Przymierza, czyli Bnai Brit, uruchomiło swe moce, by nie wydało się, że umierający dzis Lombardczycy byli przymusowo dwukrotnie na jesieni szczepieni superkoszerną szczepionką przeciw grypie i żeby nie kojarzono masowych zachorowań z technologią 5G, wspólnym Chińsko-Żydowskim projektem kontroli i uśmiercania gojów.

Comments are closed.