Rząd wprowadzi nowe restrykcje w związku z epidemią

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki. Foto: PAP

– Ostatni weekend nie napawa nadzieją, że te restrykcje, które do tej pory były, są wystarczające – ocenił w poniedziałek na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski. Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk stwierdził, że trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić je we wtorek.

Szumowski zaznaczył, że jeżeli zapadną jakiekolwiek decyzje rządu, co do dalszych restrykcji w związku z epidemią, zostaną one przedstawione opinii publicznej.

„Ostatni weekend nie napawa nadzieją, że te restrykcje, które do tej pory były, są wystarczające” – mówił.

Szef MZ podkreślił, że w czasie, gdy gospodarka jest narażona na gigantyczne straty ze względu na zamknięcie wielu obiektów, to społeczeństwo powinno wykorzystać tę sytuację „w sposób maksymalnie zdrowotny” i nie wychodzić na place i bulwary. Szumowski mówił, że w weekend wiele osób nie stosowało się do zaleceń, wychodząc tłumnie z domów.

Pytany o rekomendacje dotyczące możliwości zorganizowania wyborów 10 maja, odparł, że bliżej pierwszego tygodnia kwietnia będzie więcej danych dotyczących ewentualnych rekomendacji.

(PAP)

14 KOMENTARZE

 1. Tylko ten brodaty debil, niech odpowie z czego ludzie restrykcjonowani maja się utrzymać, wyżyć i rachunki opłacić????

  • Ten debil nie odpowie bo to taki sam debil jak ten co to za pierwszej komuny powiedział,że rząd się wyżywi…
   Teraz natomiast bardziej debilne jest społeczeństwo niż za tego pierwszego i to jest przykre i zarazem nie pojęte…

 2. Orwell tego by nie wymyślił, lekarz i nie wie co sie dzieje z dziećmi,gdy siedzą w mieszkaniach często małych i kiszą się z rodzicami. facet nie wie co mówi albo celowo chce psychicznie społeczeństwo wykończyć, przy śmiesznej w porównaniu ze zwyklą grypą skali zachorowań.

 3. ▌▌„Min. Tejchma na spotkaniu z plastykami stwierdził: — «Rada Państwa nie chce przedłużać w nieskończoność stanu wojennego, ale władze będą tak długo stosowały ostre restrykcje, dopóki nie uzyskają szerokiego poparcia społecznego».” — „Tygodnik Mazowsze” nr 10, 1982.

  .

 4. Nie ZDZIWIŁ bym się ,jak Rząd by wprowadził Stan NADZWYCZAJNY.tYLKO TO NIE OZNACZA ,ŻE WYBORÓW 10 MAJA NIE BĘDZIE—będą.

 5. zamkniecie calego kraju ,pacyfikacja miast ,miasteczek wiosek ,pelna izolacja i gazowanie ludzi jak we wloszech robia to ruskie szwadrony .

 6. Gotowanie żaby. Małymi kroczkami, żeby się żaba nie połapała, że jest w garze.

  A stanu wyjątkowego nie wprowadzą z prostego powodu: kasa.
  Jak wprowadzą stan wyjątkowy, to rząd odpowiada finansowo za roszczenia wszystkich, którzy stracili pracę, dochód…..

Comments are closed.