To ona rozniosła koronawirusa. Chińczycy podali, kto był pacjentem zero!

Koronawirus. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Koronawirus. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Koronawirus w Europie i USA zbiera śmiertelne żniwo. A tymczasem Chiny ogłaszają koniec pandemii. Władze Pekinu teraz zdradziły, kto był „pacjentem zero” z Wuhan.

Władze Chin oficjalnie poinformowały o końcu pandemii. Mi Feng, przedstawiciel Państwowego Komitetu Zdrowia Chińskiej Republiki Ludowej, oświadczył, że rozprzestrzenianie się infekcji w kraju zostało już zatrzymane.

Według ustaleń „Worldometers.info” w Chinach odnotowano łącznie 81 470 przypadków COVID-19. W konsekwencji zarażenia koronawirusem zmarło 3304 mieszkańców. Dodatkowo aż 75 700 udało się wrócić do zdrowia.

Jednak specjaliści od wirusów i pandemii twierdzą, że chiński rząd delikatnie mówiąc nie mówi całej prawdy. Jak podaje „NPR”, wielu pacjentów z Wuhan po powrocie do zdrowia ponownie uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Portal dodaje, że są to zwłaszcza tzw. „bezobjawowi” nosiciele.

Teraz zdradzono, kto był pacjentem zero w Wuhan

Otóż według chińskich władz – pacjentką zero” była Wei Guixian. To 57-letnia kobieta, która sprzedawała krewetki na targu z owocami morza w Wuhan.

Według „The Express Tribune” 57-latka doświadczyła pierwszych objawów 10 grudnia 2019 roku. Właśnie przebywała w pracy, kiedy poczuła zimne dreszcze. Wei Guixian przekonana, że złapała grypę, udała się do lokalnej kliniki.

Na początku kobieta została odesłana, z receptą do domu. Ta jednak czując się trochę lepiej wróciła na targ. Tam zarażała innych sklepikarzy, oraz klientów. Potem gdy znowu poczuła się źle poszła do szpitala, tam zdiagnozowano u niej koranowirusa.

Wei Guixian wróciła do zdrowia. Kobieta została wypisana ze szpitala w styczniu 2020 roku. Oficjalny raport Wuhan Municipal Health Commission potwierdza, że Wei Guixian była jedną z pierwszych pacjentek, u których zdiagnozowano zarażenie koronawirusem. Tylko eksperci ciągle zadają pytanie, czy rząd Chin podaje prawdziwe dane? Jeżeli chodzi o liczbę ofiar pandemii, oraz osób zakażonych.

Źródło: The Express Tribune / o2

17 KOMENTARZE

  • A kim jest ta Pani o ile to jest Pani?!?! Kto ją /jego/to/tamto zaraził lub wynajął? kto był jej celem? Lub celami ? Czy wirus był naturalny czy powstał w jakimś laboratorium? Kto go stworzył? Albo gdzie powstał ale z czego? Z jakiego zwierzęcia? Kto zaraził to zwierzę a może zarazilo sie samo?!?! Młody to dopiero początek

 1. Pitu pitu, majtki z drutu. Pierwsze przypadki były w LISTOPADZIE 2019, pisał o tym lekarz, któremu się było ostatnio wygodnie (dla Komunistycznego reżimu) zmarło. Chińscy komuniści ŁŻĄ na każdym kroku

  BTW. W Wuhan jest jedyne w Chinach laboratorium wirusologiczne P4 (najwyższy poziom). W 2018 Chińscy naukowcy-szpiedzy wykradli KORONAWIRUSa z labu P4 w Kanadzie. Skończyło się dyplomatycznym skandalem. W 2019 ogłaszali się na stronie instytutu w WUHAN, że szukają naukowców do badań nad KORONAWIRUSAMI z długim okresem inkubacji. Przypomnę jeszcze, że chińczycy w przeszłości kilkukrotnie wypuścili patogeny ze swoich labów – 2x SARS, 1x wąglika, kilka razy inne pomniejsze… Sprawdźcie samemu. Plotka głosi, że pracownik labu chciał „dorobić” i odsprzedawał sprzedawcom na targu nietoperze i myszy laboratoryjne…

  • Sam sobie przeczyć niemądry człowieku… Jak mogli przedtem dwukrotnie „wypuścić” SARS skoro obecny jest SARS nr 2? ;-) Co za tym idzie skoro „wypuścili” go już wcześniej to po co go mieliby kraść skoro już byli w jego posiadaniu? W 2019 roku w Wuhan szukali naukowców bo to laboratorium dopiero co powstało, a to że od koronawirusa to ściema i nawet nie będę komentował… Na dobitkę skoro napisałeś, że „plotka głosi” to po co plotki rozsiewacz? Niepotrzebny zamęt wprowadzasz…. Twój komentarz jest tak samo inteligentny jak wywody płaskoziemców….

 2. Jeden problem, wg wlasnych ich danych (praca ukazala sie w lancet) pierwszym był też pacjent 1 grudnia czyli przed jej zarażeniem ;)
  żeby było smieszniej wiadomo, że to nie on był pacjentem zero zatem piewsze zarazenie musiało być w listopadzie a nie grudniu.

  Po za tym to już drugi pacjent zero ogloszony oficjalnie przez panstwową sluzbe zdrowia w chinach, a tak w ogole to wirusa wg. wojskowych i członka rządu (sic!) przywieźli amerykanie jakies 1.5 tygodnia po tej pani

  to tyle na temat spiskowych teorii

 3. To nie jest dowód, że była pacjentem zero.
  Mógł ją np. zarazić któryś z dostawców, który myślał, że jest przeziębiony a później wyzdrowiał.
  Mógł to być również inny handlarz z targu czy ktokolwiek.
  No ale jak trzeba się wykazać, że władza wszystko wie to można powiedzieć cokolwiek.

 4. Wygląda na to,że wysyp „ekspertów” internetowych jest 2x większy niż zakażonych.Zwłaszcza wśród mendiuf i firmowych hejterów płatnych od szt.tzw ekspertyzy.Tylko IP się zmieniają,a i to niezbyt często.

 5. A ja myślałem, że corona virus pochodzi z kosmosu, a tu niespodziewajka- żadne kosmosy, węże, nietoperki, łuskowce, tylko… krewetki. No i zagadka rozwiązana- koronka pochodzi z morz i oceanów.

 6. A według mnie pacjent zero to jakaś ściema. Specjalnie wirus został wypuszczony z laboratorium aby zrobić czystkę w społeczeństwie. Trochę się urwał spod kontroli na cały świat i szukają czarnej owcy.

Comments are closed.