Zmarła legenda piłkarska Atletico Madryt

Capon Fot. Twitter Atletico Madryt

Flagi Atletico Madryt na stadionie zostały upuszczone do połowy masztu. To znak żałoby po śmierci José Luisa Capona, który zmarł w wieku 72 lat w niedzielę 29 marca. Nie podano, czy piłkarz to także ofiara koronawirusa.

Capon to obrońca, który grał dziewięć lat w Atletico i zdobył z tym klubem dwa tytuły mistrzowskie (1973 i 1977). Urodzony w Madrycie piłkarz, był trzynastokrotnym reprezentantem Hiszpanii (1 gol). Ma w dorobku zdobycie z drużyną Klubowego Pucharu Interkontynentalnego i Pucharu Generalissimusa (poprzednika Pucharu Króla) w roku 1976.

W 1980 roku Atletico zorganizowało na jego pożegnanie i przejście na piłkarską emeryturę specjalny mecz pokazowy na dawnym stadionie Vicente Calderona.

To druga bolesna strata Atletico. W sobotę 28 marca nadeszły wieści o śmierci 14-letniego juniora Christiana Mincholi. Młody napastnik rozpoczął swój szósty sezon w centrum treningowym Atletico.

Na stronie klubu dyrektor generalny Miguel Angel Gil, trener Diego Simeone i kapitan Koke złożyli hołd Mincholi. „Życie jest niesprawiedliwe” – powiedział Koke. W przypadku śmierci juniora raczej o koronawirousa nie chodziło.

Źródło: Le Soir.be