Lekarz witał się z Putinem i oprowadzał go po szpitalu. Okazało się, że ma koronawirusa

Władimir Putin i dr Denis Procenko. Foto: PAP/ITAR-TASS
Władimir Putin i dr Denis Procenko. Foto: PAP/ITAR-TASS

Czy prezydent Rosji zaraził się koronawirusem? Lekarz, który go oprowadzał po szpitalu z pozytywnym wynikiem testu.

Naczelny lekarz szpitala w podmoskiewskiej Komunarce Denis Procenko ma koronawirusa. To właśnie w tym szpitalu leczeni są chorzy na koronawirusa Covid-19.

Sprawa jest o tyle szokująca, że to właśnie Procenko witał się i osobiście oprowadzał Władimira Putina po szpitalu. Panowie uścisnęli sobie ręce i kontaktowali się z bliska bez ochronnego ubrania czy maseczek.

Po wyjściu sprawy na jaw głos zabrał błyskawicznie rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow. Pieskow zapewnił dziennikarzy, że Putin przechodzi regularnie testy na obecność koronawirusa i że „wszystko jest w porządku”.

Z kolei we wtorek telewizja Rossija24 zapewniała, że stan lekarza jest dobry. Natomiast szpital w Komunarce wprowadza dodatkowe środki ochrony, ale działa w zwykłym trybie.

Sam dr Procenko potwierdził mediom informacje o swojej diagnozie i zapewnił, że czuje się dobrze. Lekarz pracuje dalej, ale w trybie zdalnym.

Szpital w Komunarce to nowoczesna klinika na 500 miejsc. Teraz stał się główną placówką leczącą w Moskwie pacjentów z Covid-19.

44-letni Procenko objął funkcję lekarza naczelnego jeszcze przed pandemią. W Rosji dotąd wykryto 2337 zakażeń koronawirusem, najwięcej w Moskwie. 17 osób zmarło.

Źródło: PAP

2 KOMENTARZE

  1. To był sobowtór Putina. Gdyby to był prawdziwy Władimir Władimirowicz, to ten koronawirus miałby przechlapane i już dawno siedziłby w kolonii karnej na Syberii.

Comments are closed.