PILNE! Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem. „Godziny dla seniorów”, limit osób w sklepie oraz rozdzielanie rodziny poza domem

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com/koronawirusem/koronawirusa
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
REKLAMA

Dziennikarz RMF FM dotarł do nowego obostrzenia, które ma zacząć obowiązywać. Zostaną m.in. wyznaczone „godziny dla seniorów” w sklepach.

3 osoby na jedną kasę w sklepie, wychodzimy pojedynczo lub zachowujemy odległość 2 metrów, w sklepach godziny dla seniorów – nowe ograniczenia w związku epidemią – poinformował na Twitterze Marek Balawajder z RMF FM.

Na stronie RMF czytamy, że „do sklepu będą mogły wejść trzy osoby przypadające na jedną kasę”. – Jeśli w supermarkecie jest 20 kas, to zakupy będzie mogło robić maksymalnie 60 osób – wyjaśniono.

REKLAMA

W godzinach około południa obowiązywać będą tzw. „godziny dla seniorów”. Przez dwie godziny wpuszczane do sklepów będą tylko osoby od 60 roku życia.

Oprócz tego wychodzić z domu będzie wolno tylko pojedynczo. Trzeba będzie zachowywać 2-metrowy odstęp nawet w przypadku członków rodziny. Wyjątkiem jest rodzic z małym niesamodzielnym dzieckiem oraz opiekun osoby niepełnosprawnej.

Nowe obostrzenia wchodzą w życie o północy.

Źródła: twitter.com/rmf24.pl

REKLAMA