Protest przedsiębiorców w Warszawie. „Pomysłowość Polaków pozwoli nam przetrwać nawet najgorsze czasy” [WIDEO]

Protest przedsiębiorców w Warszawie. / foto: Prt Sc Twitter

Zakończył się protest przedsiębiorców, który był zorganizowany na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Przez protest na pl. Trzech Krzyży zakorkowane były wszystkie okoliczne ulice. Zablokowane były m.in. Bracka, Nowogrodzka i Żurawia.

We wtorek kilkadziesiąt samochodów zablokowało pl. Trzech Krzyży w centrum Warszawy. Kierowcy jadąc z prędkością kilku kilometrów na godzinę blokowali przejazd przez plac. Używali klaksonów.

W samochodach siedzieli kierowcy, niektórzy w maseczkach; w części aut – poza kierującymi – siedzieli pojedynczy pasażerowie. Demonstrujący mówili, że protestują, by zwrócić uwagę premiera na nowo wprowadzone przepisy „za mało chroniące przedsiębiorców w czasie epidemii”.

Pomysłowość Polaków pozwoli nam przetrwać nawet najgorsze czasy. Nie ma pozwolenia na zgromadzenia i protesty, ale nie ma zakazu zebrania się w konkretnym miejscu w samochodach – komentuje poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Źródło: PAP/NCzas

7 KOMENTARZE

  1. Jechać z nimi. Albo jest epidemia i wtedy stan wyjątkowy, przełożenie wyborów, realna pomoc dla firm albo jest histeria i panika i bezprawne ograniczanie wolności. Albo – albo…

    • Stanu wyjątkowego nie wprowadzą, bo w tej całej pandemii najważniejsze są wybory i dalsze rządy PiS-u, tak się zachłysnęli władzą jak wcześniej PO, bez niej już nie potrafią żyć – władza, władzunia.

  2. Władze mają wprowadzić wariant Kononowicza:
    Wszystko pozamykać i polikwidować… tylko koronawirus zostanie.

Comments are closed.