Przedsiębiorca ostro odpowiada rządowi. „Nie potrzebujemy od was ani złotówki. Chcemy, aby nas nie łupić” [VIDEO]

Bartosz Bocheńczak. Foto: Facebook Bartosz Bocheńczak
Bartosz Bocheńczak. Foto: Facebook Bartosz Bocheńczak

Polski przedsiębiorca Bartosz Bocheńczak w ostrych słowach skrytykował tzw. tarczą antykryzysową, która w praktyce wspiera wielkie korporacje bankowe. Odpowiada też na socjalistyczną propagandę, jakoby przedsiębiorcy chcieli od rządu pieniędzy.

Mikroprzedsiębiorca, który zatrudnia do 9 osób, jego nie będzie stać na ten ZUS i dali mu ulgę. Ale jak jest przedsiębiorca, który ma powyżej 9 osób, to on musi mieć gdzieś rezerwy, żeby płacić tym pracownikom i wypłacać bardzo elegancko ZUS. Straszne – powiedział przedsiębiorca.

Zwraca też uwagę, że w ramach tzw. tarczy rząd przygotował „zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych, PCC, umowy-pożyczki zawieranej do dnia 31 sierpnia 2020 roku”. Wyśmiał to jako „dobrodziejstwo tego roku”.

Mało kto w ogóle skorzysta na tej pomocy. A szczytem hipokryzji – to mnie już zwaliło z nóg, jest to policzek dla tych przedsiębiorców – to jest punkt „mikropożyczki do 5 tys. zł”. Proszę państwa, mikropożyczki do 5 tys. zł. Kto z tego utrzyma swoją firmę przez 3 miesiące? – pyta.

Panie Premierze Morawiecki, polscy przedsiębiorcy nie potrzebują od was ani złotówki, nie chcemy dostawać żadnych mikropożyczek, które naprawdę nas obrażają. My potrzebujemy jednego od pana. Na czas kryzysu żeby pan nie łupił Polaków z ich podatków, z ich ZUS-ów, z innych danin które należy łożyć na państwo, w czasie kiedy nie zarabiamy. W czasie, kiedy jest kryzys. Polscy przedsiębiorcy potrzebują zderegulowania pewnych rzeczy. Polscy przedsiębiorcy nie są żebrakami żeby od pana i od pańskiego rządu tutaj się korzyli, i żądali od was nie wiadomo jakich pieniędzy – stwierdził Bartosz Bocheńczak.

17 KOMENTARZE

 1. No cóż, Populizm i Socjalizm. A swoim niezorientowanym wyborcom zwali się wszystko na pandemię i „złych kapitalistów”. („Ciemny lud wszystko kupi”).

 2. Rząd będzie łupić dalej… a pracodawcy puszczać ludzi na trawkę a czasami i zamykać firmy.
  Zobaczymy co z tego dalej wyniknie.

 3. Szanowny Bartoszu ,a DLACZEGO Ja Emeryt z Swych Podatków ,mam Utrzymywać Was Zatrudniających powyżej 9 osób.Nie stać Cibie na podatki ,ZUS BANKRUTUJ.A to OZNACZA ZAKAZ WSZELKIEJ DZIAŁALNOŚCI Biznesowej w Polsce.

  • Po co zaraz bankrutować?
   Trzeba zamknąć firmę i wywalić ludzi.
   ZUS-u wtedy nie trzeba płacić, do tego państwo musi płacić wywalonym zasiłki – a przy braku dochodów podatkowych jak mnóstwo firm się pozamyka i powywala – trzeba będzie zabierać część emerytur.

  • I o ten zakaz Ci chodzi? Jak myślisz, ile rząd pociągnie na tych „212 mld”?
   Chodzi też o to, by i Ciebie z Twoich podatków zwolnili. Teraz i na stałe.

 4. inwestora nie stac na zus za kilka osob zaplacic ? to kiepski z niego byznesmen. moze niech zrezygnuje z lizinga lexusa to mu styknie

 5. „nasz” rząd zapowiada tzw. „tarczę antykryzysową” , a realną tarczę antykryzysową już wprowadziły o wiele wcześniej rządy:
  – Tajwanu, gdy jego obywatele byli 3-krotnie biedniejsi od poddanych Bieruta
  – Korei Płd., gdy jego obywatele byli 3-krotnie biedniejsi od poddanych Gomułki
  – Irlandii, której obywatele byli tylko nieznacznie zamożniejsi od poddanych Gomułki
  – Szwajcarii, Singapuru i Australii też jakby przewidziały wirusa socjalizmu dekady temu…

Comments are closed.