„Czy stał pan kiedyś twarzą w twarz z pacjentem, który walczy o przetrwanie?” Mocny apel lekarza do Andrzeja Dudy

Foto: Facebook Tomasz Darocha

W Polsce szaleje epidemia koronawirusa, a prezydent bawi się w mediach społecznościowych dla nastolatków. Na popisy Andrzeja Dudy zareagował dr Tomasz Darocha.

W poniedziałek prowadzący kampanię prezydencką kandydat PiS zadebiutował na portalu społecznościowym Tik Tok. Zachęcał w nim do udziału w turnieju e-sportowym ministerstwa cyfryzacji.

Tego samego dnia z powodu koronawirusa zmarły kolejne osoby, a oficjalna liczba zarażonych wzrosła do 1894 (obecnie jest ich już 2420). Kampania w cieniu epidemii i kolejne popisy prezydenta nie spodobały się lekarzom, walczącym o życie pacjentów.

W sieci rekordy popularności bije apel dra Tomasza Darochy, który zwrócił się do Andrzeja Dudy. Dr Darocha to twórca małopolskiego Centrum Leczenia Hipotermii i współtwórca unikalnej na skalę światową procedury pozaustrojowego leczenia pacjentów w hipotermii głębokiej.

– Widział Pan kiedyś osobę z niewydolnością oddechową? Czy może sobie Pan wyobrazić uczucie głębokiego bólu pacjenta który walczy o każdy oddech? Czy kiedykolwiek stał Pan twarz w twarz z pacjentem, który walczy tak walczy o przetrwanie nabierając kolejny oddech? Jeżeli nie to nie życzę tego Panu! Widok jest porażający zostający do końca życia każdego medyka! – pisze doktor Darocha.

Szanowny Panie Prezydencie,Widział Pan kiedyś osobę z niewydolnością oddechową? Czy może sobie Pan wyobrazić uczucie…

Gepostet von Tomasz Darocha am Mittwoch, 1. April 2020

– Proszę o poważne traktowanie pacjentów! zapomnijmy o dacie wyborów! Teraz nie czas ani pora na takie rozważania. bardzo proszę pana o poważne potraktowanie tego zagadnienia! Teraz jest czas wyborów ale dla dobra pacjentów! Proszę o przekazanie tej wiadomości może dotrze do pana prezydenta – apeluje lekarz.

Natomiast inny lekarz, dr Marek Karczewski zapowiedział, że pozwie państwo, jeśli wybory się odbędą. – Jako lekarz na pewno skieruję pozew wobec decydentów, o bezpośrednie narażenie na utratę zdrowia i życia ludzkiego, choć główny decydent i tak pozostanie ze względów formalnych bezkarny – zapowiedział chirurg.

Przeciwko organizowaniu wyborów w trakcie epidemii opowiedzieli się również samorządowcy. Włodarze miast ostrzegają, że wybory nie mogą się odbyć nie tylko ze względu narażania życia wyborców, ale również ze względu problemów technicznych i logistycznych.

Źródło: Facebook Tomasz Darocha / Wprost

3 KOMENTARZE

  1. Następny podkręcony pożyteczny idiota !!!! A co to ma do rzeczy ???? Oddychanie i widok jego do wyborów !!!! Róbcie swoje pożałowania godni doktorzy i dwa metry w bok od polityki !!!! Pójście na wybobory czy też głosowanie zdalne nie jest obowiązkowe. Kto chce bojkotować i nie uczestniczyć to proszę bardzo. I po co to łajdackie obrzydzanie i jęki srających działaczy opozycji i niestabilnych intelektualnie osobników !!!

Comments are closed.