Hiszpański dramat się rozkręca. Kolejna tragiczna doba. Takiego kryzysu nie było do II wojny światowej

Koronawirus. Personel medyczny transportuje chorego.
Personel medyczny transportuje pacjenta podejrzanego o zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. (Fot. PAP/Abaca)

O 864 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba zmarłych z powodu koronawirusa – poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. To piąta dobra podczas, której odnotowuje się powyżej 800 zgonów, sumie jest ich już 9053. Zakażonych zostało ponad 100 tys. ludzi. ONZ ostrzega przed wielkim kryzysem światowym jakiego nie było od II wojny światowej.

W sumie od początku epidemii koronawirusa zainfekowanych zostało 102 136 osób – przekazało ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 7719 nowych zakażeń.

Ponad 22 500 osób wyzdrowiało, a ponad 51 000 wymagało hospitalizacji. Sekretarz Generalny ONZ, António Guterres, stwierdził, że koronawirus jest „najtrudniejszym” kryzysem, z którym świat zmaga się od czasów II wojny światowej. „Z jednej strony jest to choroba, która stanowi zagrożenie dla wszystkich na świecie, a z drugiej strony ma to wpływ gospodarczy, który przyniesie bezprecedensową recesję” – powiedział Guterres.

We Włoszech, gdzie od początku kryzysu zmarło prawie 12 500 osób, minister zdrowia  potwierdził, że środki bezpieczeństwa związane z izolacją zostaną przedłużone do 13 kwietnia.

Według Johns Hopkins University, pandemia dotknęła ponad 860 000 ludzi na całym świecie i spowodowała śmierć ponad 42 000 osób.

Źródło: PAP, El Pais

3 KOMENTARZE

  1. A co robiło ONZ przed epidemią? Co robiło WHO? Obie te pasożytnicze organizacje zajmowały się „prawami” dewiantów seksualnych i wykreślaniem dewiacji z listy chorób. Przypominam, że gdy Covid 19 zaczął się rozprzestrzeniac poza Chiny, WHO zajęła się wykreśleniem z listy chorób m.in. sadyzmu!
    Na ONZ i WHO spoczywa odpowiedzialność za przekształcenie się epidemii w pandemię a na rządach poszczególnych państw spoczywa odpowiedzialność za doprowadzenie do rozwoju epidemii w swoich krajach. Bo NIKT z rządzących nie przygotował zawczasu stosownych rozwiązań pomimo iż naukowcy od lat ostrzegali że taka sytuacja się w najbliższym czasie, wydarzy! Rządzący są odpowiedzialni za każdą śmierć, każde utracone stanowisko pracy i każde bankructwo spowodowane przez ich niedopełnienie obowiązków!

Comments are closed.