Koronawirus zabił 13-latka. To najmłodsza ofiara w Europie

zasiłek opiekuńczy/Zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay.com/hiszpański rząd nacjonalizuje szpitale
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay.com

W szpitalu w Londynie zmarł we wtorek 13-letni chłopiec, u którego stwierdzono obecność koronawirusa – poinformowały władze szpitala. Jest on najmłodszą dotychczas ofiarą epidemii w Wielkiej Brytanii i Europie oraz jedną z najmłodszych na świecie.

„Niestety, 13-letni chłopiec, który uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, zmarł. Łączymy się w myślach z rodziną. O zgonie został poinformowany koroner i nie będzie więcej komentarzy w tej sprawie” – poinformował w oświadczeniu King’s College Hospital w Londynie.

Ismail Mohamed Abdulwahab z Brixton trafił do szpitala w związku z poważnymi problemami z oddychaniem i mimo, że został podłączony do respiratora zapadł w śpiączkę. Gazeta dodaje, że nic nie wiadomo o tym, by cierpiał on na jakieś choroby współtowarzyszące. Zgon nastąpił w poniedziałek rano. Rodzina twierdzi, że chłopak przed zakażeniem był zupełnie zdrowy. 13-latek umarł w samotności. Ze względu na ryzyko zakażenia nie było przy nim matki, ani rodzeństwa.

Wcześniej, we wtorek poinformowano o śmierci innego nastolatka, pochodzącego z Włoch. 19-letni Luca di Nicola również nie miał żadnych innych problemów zdrowotnych. Jak pisze „The Sun”, w zeszłym tygodniu poszedł do lekarza z objawami koronawirusa. Dostał receptę i wrócił do domu, ale później jego stan się pogorszył. Został zabrany do szpitala, gdzie zmarł.

Źródło: PAP, „The Sun”