Paulo Dybala opowiedział jak przeszedł zakażenie koronawirusem: „W pięć minut zabrakło mi tchu”

Grający w Juventusie argentyński piłkarz Paulo Dybala poinformował o zarżeniu się koronawirusem. Zdjęcie: PA/LUCA ZENNARO Dostawca: PAP/EPA.
Grający w Juventusie argentyński piłkarz Paulo Dybala poinformował o zarżeniu się koronawirusem. Zdjęcie: PA/LUCA ZENNARO Dostawca: PAP/EPA.

Napastnik Juventusu FC Paulo Dybala zmagał się ostatnio z koronawirusem. Piłkarz czuje się już dobrze, ale jego relacja z przebiegu choroby budzi niepokój. – Chciałem trenować, ale po pięciu minutach już brakowało mi tchu – wspomina Argentyńczyk.

Pierwszym piłkarzem w Serie A, u którego stwierdzono koronawirusa był kolega z drużyny Dybali Daniele Rugani. Argentyńczyk zachorował niedługo później. Teraz jest już zdrowy, ale z niepokojem wspomina to czego doświadczył, o czym opowiedział w AFA Play.

– Mieliśmy bóle głowy, ale wskazane było, aby niczego nie brać. Klub dał nam witaminy i z czasem poczuliśmy się lepiej. To sprawa psychologiczna, na początku się boisz, ale teraz jest w porządku, w tych dniach nie mieliśmy żadnych objawów – opowiadał piłkarz Juve.

Jak przeżywałem chorobę? Miałem silny kaszel, czułem się zmęczony, a kiedy spałem, było mi zimno. Na początku nie byłem świadomy, z czym mam do czynienia. Później okazało się, że mieliśmy z Daniele Ruganim i Blaise Matuidim podobne objawy – ujawnił.

Dybala zdradził też jak wyglądały jego początkowe objawy, kiedy zorientował się, że jest chory. Zanim szybciej się zmęczyłem: chciałem trenować, ale po pięciu minutach już brakowało mi tchu. Wówczas zrozumieliśmy, że coś jest nie tak, a następnie testy wykazały, że mamy koronawirusa – mówił.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Odnosząc się do wideo z trzema posłami Konfederacji
    – Łaska bankowego „kredytu obrotowego” na pstrym koniu jeździ.
    – czasowe zwolnienie z opłacania ZUS-u tak. A po zakończeniu zwolnienia, jeśli nie likwidacja ZUS-u, to zrównanie opłacania na każdego zatrudnionego, co skutkować będzie ujednoliconą emeryturą, po zakończeniu odpowiedniej ilości lat pracy.
    – zniesienie podatków dochodowych od osób prawnych i fizycznych, w tym od dochodów z instrumentów finansowych, zwiększy atrakcyjność akcji, a także OBLIGACJI PRZEDSIĘBIORSTW, będących wygodną formą pozyskiwania POŻYCZEK POZABANKOWYCH.

Comments are closed.