190 tys. osób napisało ws. Ojca Rydzyka do papieża Franciszka. W odpowiedzi dostali jedno zdanie

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski
Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

„Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka” podpisało 190 tys. Polaków. Pismo do papieża Franciszka doczekało się odpowiedzi.

Thomas Lukaszuk wysłał, w imieniu 190 tysięcy Polaków, do Watykanu petycję w sprawie działalności Tadeusza Rydzyka. Pismo zatytułowane „Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka” doczekało się odpowiedzi.

Asesor sekcji ds. ogólnych w Sekretariacie Stanu Watykanu Luigi Roberto Cona odpisał Lukaszukowi, Kanadyjczykowi polskiego pochodzenia, jednym zdaniem. „Polecono mi przekazanie Panu, że obawy podniesione przez Pana w liście do Jego Świętobliwości Franciszka zostały odnotowane”.

– Cieszę się, że Sekretariat Stanu Watykanu otrzymał instrukcję, aby oficjalnie przyjąć sprawę do wiadomości, lecz liczę na zobowiązanie się Stolicy Apostolskiej, że podejmie konkretne decyzje w sprawie ojca Rydzyka. Dlatego przesłałem Ojcu Świętemu ponowną korespondencje – mówi Thomas Lukaszuk.

Autorzy petycji nie są tak pozytywnie nastawieni jak Lukaszuk. Twierdzą, że papież nawet nie zapoznał się z ich pismem.

– Nie wierzymy, że papież osobiście czytał nasz list. Odpowiedź Luigiego Roberto Cony nic nie mówi i jest pokrętna. Sytuacja jest prawdopodobnie taka, jak w przypadku biskupa Paetza: skargi na homoseksualne molestowanie, jakiego się dopuszczał, ukrywano w watykańskich szufladach – twierdzą.

Domagają się oni „ukrócenia działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji”.

Źródło: Onet.pl. gazeta.pl

16 KOMENTARZE

  • Papież taki sam szatan jak np. prałat Jankowski. Bezczynnie przygląda się księżom-faryzeuszom, uczonym w Piśmie, zboczonym biskupów, miliarderom zakonnikom, pladze dymanych ministrantów i milczy. Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: «Napisane jest: „Mój dom będzie domem modlitwy”, a wy uczyniliście go jaskinią zbójców».

  • lewacy i pożyteczni idioci nie używają słowa reżim jako synonimu słowa rząd. Reżim sprawuje np. Łukaszenko, Putin, Franko, Pinoczet itp. Rząd: Tusk, Makron, Obama itp.,

 1. A sowieckie troje już w gotowości i pyskują :)

  Dobrze słuchajcie mediów stworzonych przez Rydzyka. Może zmądrzejecie. Czego życzę.

   • Bo trzeba jeszcze chcieć rozumieć kolego.
    Zapewiam Cię, że jest mnóstwo najzdrowszych myśli.
    Dodam, że kiedyś byłem przekonany podobnie jak Ty, że to pustka. Okazało się, że to efekt ciągłej nagonki na ojca Rydzyka i wyśmiewania katolików oraz efekt propagandy lewackiej, sowieckiej i masonerii.

 2. Thomas Lukaszuk, czy jak ci tam, każdy obywatel ma prawo do działalności politycznej. Chcesz dyskryminacji to wstąp do jakiejś partii nazistowskiej.

 3. Papież taka sam szatan jak np. prałat Jankowski. Bezczynnie przygląda się na harce faryzeuszy, uczonych w Piśmie, zboczonych biskupów, miliarderów zakonników, dymanych ministrantów i milczy. Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: «Napisane jest: „Mój dom będzie domem modlitwy”, a wy uczyniliście go jaskinią zbójców».

 4. O.T. Rydzyk to jedna z najwybitniejszych postaci w powojennej historii Polski. Ewenementem na skalę światową jest stworzenie przez niego w pełni wolnych mediów, które m.in. walnie przyczyniły się do upadku ustroju komunistycznego w Polsce. Uczynił to pomimo prześladowań władz komunistycznych i postkomunistycznych oraz niespotykanych dotychczas na tak wielką skalę w Polsce, stałej akcji oszczerstw medialnych. Do dziś O.T. Rydzyk jest statystycznie najczęściej atakowaną osobą w Polsce, pomimo, że zgodnie z wynikami wielu kontroli i prowokacji, ani on, ani stworzona przez niego, dynamicznie się rozwijająca fundacja i szkoła wyższa nigdy nie byli powiązani z jakąkolwiek „aferą” finansową lub obyczajową. Wbrew propagandzie lewicowej, jako zakonnik nie posiada też praktycznie żadnego majątku, a radio i TV o międzynarodowym zasięgu powstały i są utrzymywane z datków i darowizn zwykłych obywateli. Coraz więcej osób rozumie, że tylko pełne uniezależnienie mediów od polityków i reklamodawców pozwala poznać prawdę i obiektywnie ocenić rzeczywistość. Pomimo, że ok. 95% programu TV Trwam i Radio Maryja to tematy ściśle religijne i modlitewne, nigdzie indziej nie można poznać tylu niezależnych od aktualnej władzy i „poprawności politycznej” opinii na tematy polityczne, obyczajowe, historyczne, kulturalne itd. Dodatkowo – uniezależnienie od reklamodawców pozwala na rzetelną ocenę szkodliwości wielu reklamowanych produktów – np. wielu popularnych leków. Trudno znaleźć w polskiej historii powojennej bardziej zasłużonej osoby dla społeczeństwa polskiego i wolności słowa niż O.Tadeusz Rydzyk. Jak powiedział święty Jan Paweł II: „ Codziennie dziękuję Bogu, że jest takie radio – radio Maryja.”

 5. Bo zdaniem lewaków działalność polityczną mogą prowadzić tylko obłąkane środowiska aborcjonistów, LGBT i neo-Marksistwó. Jak w politykę włączają się chrześcijanie, to jest to faszyzm, homofobia, antysemityzm i terroryzm, i trzeba skarżyć papieżowi, a najlepiej wszystkich zamknąć. Prawda jest taka, że świat cywilizowany i posiadający jakiekolwiek wartości jest na otwartej wojnie z grzesznym lewactwem, i nie możemy dać się nabierać na rzewne, koszerne kłamstwa, wciskanie winy i oskarżenia, rodem z Gazety, Onetu, czy TVNu, bo one tylko chcą rozbić tych, którzy sprzeciwiają się neo-Sodomie.

Comments are closed.