190 tys. osób napisało ws. Ojca Rydzyka do papieża Franciszka. W odpowiedzi dostali jedno zdanie

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski
Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

„Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka” podpisało 190 tys. Polaków. Pismo do papieża Franciszka doczekało się odpowiedzi.

Thomas Lukaszuk wysłał, w imieniu 190 tysięcy Polaków, do Watykanu petycję w sprawie działalności Tadeusza Rydzyka. Pismo zatytułowane „Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka” doczekało się odpowiedzi.

Asesor sekcji ds. ogólnych w Sekretariacie Stanu Watykanu Luigi Roberto Cona odpisał Lukaszukowi, Kanadyjczykowi polskiego pochodzenia, jednym zdaniem. „Polecono mi przekazanie Panu, że obawy podniesione przez Pana w liście do Jego Świętobliwości Franciszka zostały odnotowane”.

– Cieszę się, że Sekretariat Stanu Watykanu otrzymał instrukcję, aby oficjalnie przyjąć sprawę do wiadomości, lecz liczę na zobowiązanie się Stolicy Apostolskiej, że podejmie konkretne decyzje w sprawie ojca Rydzyka. Dlatego przesłałem Ojcu Świętemu ponowną korespondencje – mówi Thomas Lukaszuk.

Autorzy petycji nie są tak pozytywnie nastawieni jak Lukaszuk. Twierdzą, że papież nawet nie zapoznał się z ich pismem.

– Nie wierzymy, że papież osobiście czytał nasz list. Odpowiedź Luigiego Roberto Cony nic nie mówi i jest pokrętna. Sytuacja jest prawdopodobnie taka, jak w przypadku biskupa Paetza: skargi na homoseksualne molestowanie, jakiego się dopuszczał, ukrywano w watykańskich szufladach – twierdzą.

Domagają się oni „ukrócenia działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji”.

Źródło: Onet.pl. gazeta.pl

Comments are closed.