Był w Unii Wolności. Jest kandydatem PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Poprzedni zrezygnował z kandydowania

Łańcuch sędziowski - zdj. ilustracyjne / Fot. PAP
Łańcuch sędziowski - zdj. ilustracyjne / Fot. PAP

Sejmowy klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił kandydaturę Bartłomieja Sochańskiego na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Poprzedni kandydat zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko.

Wybór nowego sędziego jest konieczny, ponieważ w styczniu zmarł sędzia Grzegorz Jędrejek. Nazwisko Sochańskiego pojawia się dopiero teraz, ponieważ pierwotnie kandydatem PiS miał być Robert Jastrzębski.

Jastrzębski zrezygnował jednak z kandydowania. Klub PiS musiał znaleźć nowego kandydata. Dzisiaj ogłoszono, że o stanowisko sędziego w TK będzie ubiegał się z ramienia PiS Bartłomiej Sochański.

Sochański to nie tylko radca prawny i adwokat, ale przede wszystkim polityk. W latach 1990–1994 i 1998–2002 sprawował mandat radnego Rady Miasta Szczecina, od 1990 do 1991 zajmując stanowisko jej wiceprzewodniczącego.

W latach 1991–1994 należał do Kongresu Liberalno-Demokratycznego, następnie w latach 1994–2001 działał w Unii Wolności. Od 1998 roku Sochański należał nawet do rady krajowe UW.

W 2017 roku Sochański wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, a teraz z ramienia tej partii kandyduje na sędzie Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: 300polityka, Nczas.com

1 KOMENTARZ

  1. Niestety, ale Polska, to nie państwo, tylko PRL-owski stan umysłu. Trzydzieści lat rządów okrągłostołowej bandy i nie zanosi się na żadne zmiany. Mamy naród o wykształconej mentalności niewolniczej z widocznym, nieprzemijającym syndromem sztokholmskim przenoszonym już genetycznie na potomstwo. Szkoda tylko przelanej krwi naszych przodków.

Comments are closed.