„Niezbędne zawieszenie 500 plus i 13 emerytury”. Wydatki socjalne PiS doprowadzą do katastrofy

500 plus - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia

Eksperci nie mają wątpliwości, że szkodliwe świadczenia socjalne, takie jak 500 plus czy 13. emerytura powinny być zawieszone na czas pandemii i trzy lata po niej. W innym przypadku Polskę czeka katastrofa gospodarcza.

Według Alertu Gospodarczego zawieszenie części świadczeń socjalnych będzie elementem koniecznym dla dojścia do siebie gospodarki po pandemii koronawirusa. Apele o zawieszenie 500 plus na czas epidemii pojawiały się już wcześniej.

Teraz mowa jednak nie tylko o zawieszeniu na czas walki z koronawirusem, ale także na okres po ustaniu epidemii. To rozwiązanie z całą pewnością nie spodoba się wielu osobom korzystającym ze świadczeń, jednak może być konieczne dla uratowania gospodarki.

W szczególności na okres co najmniej 3 lat (2020-2022) trzeba zrezygnować z reguły przeznaczania na wydatki wojskowe 2 proc. PKB. Niezbędne będzie także zawieszenie na ten okres części sztywnych wydatków socjalnych w szczególności dotyczy to 13. emerytury i ograniczenia wypłaty 500 plus do poziomu sprzed jej rozszerzenia (na pierwsze dziecko) – apelują eksperci z Alertu Gospodarczego.

Źródło: se.pl

11 KOMENTARZE

 1. 500+ docelowo trzeba zlikwidować ale właśnie teraz, w czasie epidemii, zawieszać go nie wolno.
  Mimo wszystko nie potrzebujemy wojny domowej w Polsce z młodymi i silnymi rozwalającymi wszystko jak idzie.

  Być może jedynym rozwiązaniem okaże się puszczenie zarazy „na żywioł”.
  Kto ma przeżyć – przeżyje, ten kto ma umrzeć – umrze a życie będzie toczyć się dalej.

 2. Partia KTÓRA Odważy się pozbawi ć 500+ i Socjału,może zapomnieć o RZĄDZENIU.A liczyć się musi z STRAJKAMI OGÓLNOPOLSKIMI ,BURDAMI ,Paleniem sklepów ,Demonstracjami.Tylko tzw EKPERCKA ELYTA może na taki IDIOTYZM wpaść.

  • 500+ można zlikwidować, ale musi to być stopniowe, a nie zrobione od razu. Wystarczy je krok po kroku uszczuplać (ograniczać grupę docelową, obniżać kwotę). Pandemia daje taką możliwość, z której jak najszybciej należy skorzystać. Tylko, że socjalistyczny ograniczony umysł, nie widzi problemu w dalszym rozdawnictwie pieniędzy odbieranych pod przymusem i zamiast ograniczać rozdawnictwo to będzie je poszerzać.

   • Właśnie podczas pandemii nie wolno tego robić bo z 500+ muszą teraz często wyżyć całe rodziny.
    Pozostawione bez środków do życia wezmą za łomy i butelki z benzyną i rozpier…ą to całe państwo.

 3. Po co likwidowac 500+ czy trzynastą emeryturę? te pieniądze tak czy inaczej pójdą przez polską gospodarkę (miejsca pracy, podatki), zawiesic płatnosci za prawa do emisji co2 i uzasadnic to koniecznoscia nadrzedna, oszczednosci sa, ale nie nalezy teraz oszczedzac na ludziach, kasa za prawa do emisji idzie gdzies i nikt do tej pory nie wytlumaczyl sensownie dokąd i do kogo. placąc za emisje co2 nie bedzie mozliwe rozbojanie ekonomi po zakonczeniu zrazy, bo energia bedzie za droga. „eksperci” niech siedza cicho i tak juz swoje zarobili biorac kase od sorosa.

 4. Większość przedsiębiorstw gdy gospodarka się rozwijała zarabiali po kilkaset milionów rocznie netto moż i więcej gdzie wykorzystywali pracownika za najniższą krajową a teraz gdy jest problem domagają się dotacji dorobili się milionów więc powinni sami bronić swojej firmy z własnych oszczędności bo czy państwo im da czy nie to i tak ludzi zwolnią a oni wykorzystają monet pomocy dla siebie dlatego 500 plus i 13 emerytury powinny zostać i inne rodzaje pomocy społecznej a eksperci niech lepiej za robotę się wezmą jak to mówią gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść i to samo liczy się ekspertów

 5. Trzeba zabrać kapitalistom ich dobra i znacjonalizować polską gospodarkę zamiast zabierać ludziom 500+ i trzynastki!!! Dosyć się już nachlali!!!

Comments are closed.