Top 10 krajów najbardziej zagrożonych pandemią koronawirusa i najlepiej jej przeciwdziałających

USA. KOronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
USA. KOronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay

Połowa pierwszej „dziesiątki” krajów najbardziej zagrożonych koronawirusem to państwa europejskie. Ranking ten został opracowany przez Deep Knowledge Group, konsorcjum organizacji non-profit działających w dziedzinie technologii.

Lista 10 najbardziej zagrożonych krajów w związku z pandemią Covid-19 na 2 kwietnia przedstawia się jak poniżej:

  1. USA
  2. Włochy
  3. Indonezja
  4. Hiszpania
  5. Irak
  6. Iran
  7. Holandia
  8. Francja
  9. Wielka Brytania
  10. Filipiny

W sumie 5 krajów europejskich, 4 azjatyckie i Stany Zjednoczone. Z listy wypadły już Chiny,a na pozycję lidera wyszły Włochy. Rozwój pandemii może spowodować, że już wkrótce na tej liście znajdą się pierwsze kraje z Afryki. Drugą „dziesiątkę” otwierają po kolei Maroko, Mali i Niger.

Przeciwległy biegun, to kraje, które uznano za najlepiej radzące sobie z epidemią. Chodzi to o zakres podjętych środków i zabezpieczeń. Liderem jest Izrael, który wyjątkowo wcześnie pozamykał granice, wyprosił turystów, a do ściągania ze świata sprzętu ochronnego wykorzystał nawet Mossad.

„Pozytywne” Top 10 otwiera Izrael, a za nim są Singapur i Nowa Zelandia. Kolejne miejsca zajmują Hongkong, Tajwan, Japonia, Węgry, Austria i Niemcy. Top 10 zamyka Korea Południowa, a na 11 miejsce z 2. spadł Słowacja. Nisko oceniono Polskę, która ma miejsce… 90. Jednak na liście „ryzyka” też jesteśmy niemal na końcu.

Comments are closed.