Kim jest żona ministra zdrowia? Anna Szumowska pracowała z mężem w Kalkucie [FOTO]

Anna Szumowska/Łukasz Szumowski z żoną i Matką Teresą w Kalkucie/Fot. Facebook Łukasz Szumowski
Łukasz Szumowski z żoną i Matką Teresą w Kalkucie/Fot. Facebook Łukasz Szumowski

Od czasu wybuchu epidemii koronawirusa, jedną z głównych postaci polskiej sceny politycznej stał się minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wraz ze wzrostem rozpoznawalności szefa resortu zdrowia, rośnie także zainteresowanie jego życiem prywatnym. Kim jest żona polityka Anna Szumowska?

Żona ministra zdrowia z wykształcenia także jest lekarzem. Anna Szumowska jest rówieśnicą swojego męża, oboje mają po 48 lat. Poznali się podczas studiów medycznych.

W jednym z wywiadów w RMF FM Łukasz Szumowski wspominał o swojej małżonce. – Na etacie moja żona, która jest lekarzem zarabiała cztery tysiące złotych. Teraz przeszła na kontrakt. Zarabia około 6 tysięcy złotych, ale nie wiem dokładnie, bo mi się nie chwali – mówił w październiku ubiegłego roku minister zdrowia.

Sama Anna Szumowska także udzieliła wywiadu, który niedawno opublikował „Dziennik Gazeta Prawna”. Jako anestezjolog stworzyła bowiem Poradnię Leczenia Bólu dla Dzieci w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

W 1997 roku wraz z mężem wyjechała do Kalkuty, żeby pracować w ośrodku stworzonym przez Matkę Teresę. – Robiliśmy różne rzeczy. Mycie, karmienie, podawanie picia, a nawet różne drobne zabiegi medyczne. Nędza, niedożywienie, choroby i wszystko razem wzięte. Niektórzy wolontariusze od razu chcieli wszystko usprawniać. Siostry ze spokojem mówiły, że to nie jest pomoc charytatywna. Od tego są inne instytucje – mówił w wywiadzie sprzed kilkunastu lat dla „Małego Gościa Niedzielnego” Łukasz Szumowski. Obecny minister zdrowia, jako ostatni Polak spotkał się z Matką Teresą.

Szumowscy mają czworo dzieci: trzech synów i córkę.

Źródła: RMF24/Mały Gość Niedzielny/se.pl/Facebook

10 KOMENTARZE

  1. Szumowski lansuje się na pandemii ? Jakaś nowa forma autoreklamy. Robienie z urzędnika bohatera, tylko dlatego, że robi to za co mu podatnicy płacą to jakaś groteska.

  2. Obłuda pełna gębą. Chwalić się zdjęciami że św Matka Teresa, oraz papieżem, a bliznisc na temat sakramentu eucharysti, twierdząc że „rozdawanie komuni, to roznoszenie zarazkow” prawdziwa faryzejska postawa.

  3. No właśnie, został wystawiony na front jako twarz tej groteski, być może też na niego spadnie odium za kryzys. Już dałnsię wrobić, bo cała szopka zamiast być ogarnia przez premiera.ministra spraw wewnętrznych pora się na nim. Może to nie przypadek, ma najzłotszą legendę w życiorysie. Krzywousty bankster że swoim mistrzostwem w ping-ponga nie wzbudza takiego zaufania.

  4. Matka Teresa to taki światowy Owsiak. Pomagała biednym na całym świecie ale latała do biednych wyłącznie klasą VIP. Owsiak miał i ma Złoty Melon. Ochojska też chyba nie ze swoich pieniędzy pomaga a i były ksiądz dobrodziej hołownia był pokazywany w TVP karmi murzyńskie szkieleciki w Afryce gdy w krzakach rodzice tych szkielecików majstrują kolejne dziecieta. No i święty JP II od likwidacji ambon, odwrócenia księży plecami do Tabernakulum i „społecznej miłości i sprawiedliwości”

    • Trzeba by te Twoje kalumnie posprawdzać. O Matce Teresie wiele nieprawdziwego złego powiedziano, ale z JPII to już na pewno pojechałeś – księży „plecami” odwrócił Vaticanum II.

Comments are closed.